Південна Корея, Японія та США засуджують постачання Північною Кореєю зброї Росії

Джерело: Reuters

Південна Корея, Японія та Сполучені Штати рішуче засудили постачання зброї та військового обладнання Північною Кореєю до Росії та заявили, що підтверджують “кілька” поставок такої зброї, йдеться у спільній заяві, опублікованій у четвер, 26 жовтня.

“Республіка Корея, США та Японія рішуче засуджують надання Корейською Народно-Демократичною Республікою (КНДР) Російській Федерації військового обладнання та боєприпасів для використання проти уряду та народу України”, – йдеться у повідомленні.

Вони додають, що таке постачання “значно збільшать людські жертви в агресивній війні Росії”.

Північна Корея вимагає від Росії військової допомоги для посилення власних військових можливостей в обмін на збройну підтримку РФ, йдеться в повідомленні.

“Ми уважно стежимо за будь-якими матеріалами, які Росія надає КНДР на підтримку військових цілей Пхеньяна”, – йдеться в повідомленні, додаючи, що будь-які операції зі зброєю з Північною Кореєю порушують численні резолюції Ради Безпеки ООН, за які проголосувала сама Росія.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.