Південна Корея, Японія та США засуджують постачання Північною Кореєю зброї Росії
Джерело: Reuters
Південна Корея, Японія та Сполучені Штати рішуче засудили постачання зброї та військового обладнання Північною Кореєю до Росії та заявили, що підтверджують “кілька” поставок такої зброї, йдеться у спільній заяві, опублікованій у четвер, 26 жовтня.
“Республіка Корея, США та Японія рішуче засуджують надання Корейською Народно-Демократичною Республікою (КНДР) Російській Федерації військового обладнання та боєприпасів для використання проти уряду та народу України”, – йдеться у повідомленні.
Вони додають, що таке постачання “значно збільшать людські жертви в агресивній війні Росії”.
Північна Корея вимагає від Росії військової допомоги для посилення власних військових можливостей в обмін на збройну підтримку РФ, йдеться в повідомленні.
“Ми уважно стежимо за будь-якими матеріалами, які Росія надає КНДР на підтримку військових цілей Пхеньяна”, – йдеться в повідомленні, додаючи, що будь-які операції зі зброєю з Північною Кореєю порушують численні резолюції Ради Безпеки ООН, за які проголосувала сама Росія.
- Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що у 2024 році російські окупанти зможуть підтримувати інтенсивні артилерійські обстріли українських військових завдяки внутрішньому виробництву та постачанням з Північної Кореї. Водночас фахівці наголошують, що інтенсивність обстрілів буде нижчою, аніж у 2022 році.
- Опубліковані супутникові фото показують, як Північна Корея могла передавати Росії озброєння на склад боєприпасів РФ недалеко від українського кордону.
- 13 жовтня в Білому домі заявили, що Північна Корея нещодавно поставила Росії понад 1000 контейнерів військового обладнання та боєприпасів.
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.