Північна Корея заявила, що випробувала нову стратегічну крилату ракету

Джерело: Reuters

В четвер, 24 січня, Північна Корея заявила, що в середу, 23 січня, випробувала свою нову стратегічну крилату ракету.

Ракета під назвою “Pulhwasal-3-31” наразі розробляється, і випробувальний запуск не вплинув на безпеку сусідніх країн, заявили державні ЗМІ, додавши, що це “не має нічого спільного” з регіональною ситуацією.

Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї заявив, що, на їх думку, випробування мало на меті перевірити модернізацію можливостей існуючих ракет.

У середу, 23 січня, військові Південної Кореї заявили, що Північна Корея випустила кілька крилатих ракет у бік моря біля свого західного узбережжя.

Крилаті ракети Північної Кореї зазвичай викликають менший інтерес, ніж балістичні ракети, оскільки вони прямо не заборонені жодною резолюцією Ради Безпеки ООН.

Але аналітики кажуть, що крилаті ракети середньої дальності наземного удару становлять не меншу загрозу, ніж балістичні ракети.

Крилаті ракети та балістичні ракети малої дальності, які можуть бути озброєні як звичайними, так і ядерними бомбами, вважаються особливо дестабілізуючими у випадку конфлікту, оскільки може бути незрозуміло, яку боєголовку вони несуть.

15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей. 

Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.

Міністр культури Італійської Республіки Алессандро Джулі розкритикував рішення регіональної влади провести концерт за участю Валерія Гергієва, диригента й соратника очільника Кремля Володимира Путіна.

Данія та Нідерланди оголосили про намір приєднатися до плану президента США Дональда Трампа, котрий передбачає закупівлю європейськими країнами американської зброї для передачі Україні.