Північна Корея заявила, що випробувала нову стратегічну крилату ракету

Джерело: Reuters

В четвер, 24 січня, Північна Корея заявила, що в середу, 23 січня, випробувала свою нову стратегічну крилату ракету.

Ракета під назвою “Pulhwasal-3-31” наразі розробляється, і випробувальний запуск не вплинув на безпеку сусідніх країн, заявили державні ЗМІ, додавши, що це “не має нічого спільного” з регіональною ситуацією.

Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї заявив, що, на їх думку, випробування мало на меті перевірити модернізацію можливостей існуючих ракет.

У середу, 23 січня, військові Південної Кореї заявили, що Північна Корея випустила кілька крилатих ракет у бік моря біля свого західного узбережжя.

Крилаті ракети Північної Кореї зазвичай викликають менший інтерес, ніж балістичні ракети, оскільки вони прямо не заборонені жодною резолюцією Ради Безпеки ООН.

Але аналітики кажуть, що крилаті ракети середньої дальності наземного удару становлять не меншу загрозу, ніж балістичні ракети.

Крилаті ракети та балістичні ракети малої дальності, які можуть бути озброєні як звичайними, так і ядерними бомбами, вважаються особливо дестабілізуючими у випадку конфлікту, оскільки може бути незрозуміло, яку боєголовку вони несуть.

Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.

У звіті Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) зазначено, що Росія відновлює свої зусилля з дестабілізації європейських країн і створення стратегічної загрози членам НАТО.

Військовослужбовець ЗСУ Михайло Савицький із позивним “Скрипаль”, який має польське коріння, звернувся до поляків та українців, та наголосив, що “все, що відбувається на кордоні, – це лише політика”, а ми повинні об’єднатися, щоб перемогти нашого ворога.

Всього за добу російські загарбники 19 разів обстріляли населені пункти Донецької області, внаслідок чого одна людина загинула та ще 8 дістали поранення.

За даними видання The New York Times (NYT), під час відступу українських воїнів з Авдіївки, від 850 до 1000 солдатів могли потрапити в російський полон або вважаються зниклими безвісти.