Північноєвропейським державам запропонували підготувати українські батальйони

Джерело: Міноборони

Північноєвропейським державам запропонували приєднатися до проєкту “Північна бригада” під час нещодавнього візиту заступника міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександра Балануци до Норвегії та зустрічі із держсекретаркаю норвезького міністерства оборони Анн Марі Аанеруд.

Зауважується, що у межах ініціативи кожна країна Північної Європи має змогу підготувати та озброїти по українському батальйону.

Також українська сторона закликала директорів з озброєнь Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії та Швеції до двостороннього співробітництва та інвестицій в українську оборонну промисловість.

Оборонні компанії та країни Північної Європи, долучившись до проєкту “Північна бригада”, отримають можливість продемонструвати ефективність виробів північноєвропейської оборонної промисловості на реальному полі бою. Обʼєднаємо зусилля для спільної перемоги, – сказав Балануца.

Українська делегація провела зустріч із представниками компаній оборонної промисловості – NAMMO, Fjord Defence, FLIR UAS, Kongsberg, Equipnor, Norlense та Rheinmetal.  Крім того, донесла представникам міністерства закордонних справ та міністерства оборони Норвегії потребу збільшення допомоги від держав-партнерів.

Сторони обговорили питання євроатлантичної інтеграції України та збільшення допомоги Україні в межах програми Нансена.

Норвегія залишається відданою у своїй підтримці України. Намір уряду Норвегії розширити Програму підтримки Нансена до 2030 року та виділити додаткові 5 мільярдів норвезьких крон цього року для України свідчить про це. Попри всю складність ситуації на полі бою, ми віримо у перемогу України, – запевнила Аанеруд.

Раніше Норвегія оголосила про продовження програми допомоги Україні на три роки, збільшивши загальний обсяг фінансування до 135 мільярдів норвезьких крон, про що повідомив уряд країни в п’ятницю, 20 вересня.

Також нещодавно Норвегія виділила понад 48 мільйонів євро на безпілотники та посилення ППО України.

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.

На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.

Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.

Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.