Покоління Z відчуває себе менше щасливим, ніж попередники: як почуватися краще

Джерело: CNN

Останні дослідження свідчать, що покоління Z почувається гірше, ніж їх попередники в їхньому віці. Але є певні поради щодо підвищення їхнього рівня щастя, які можна знайти в цих даних.

Опитування, проведене Gallup у співпраці з Walton Family Foundation, зібрало дані від понад 2 000 американців з покоління Z (віком від 12 до 26 років). Це одне з чотирьох опитувань про покоління Z, як повідомив автор опитування, Зак Гриновскі, старший науковий співробітник Gallup.

За його словами, вони намагалися відтворити повну картину того, як живе покоління Z, що для них важливо й як вони бачать своє майбутнє. Згідно з даними, близько 75% опитаних заявили, що вони принаймні певною мірою щасливі. Проте кількість тих, хто так почувається, зменшується, коли діти та підлітки стають дорослими.

Молоді люди покоління Z, віком від 18 до 26 років, менш схильні оцінювати своє життя позитивно, ніж представники старших поколінь у цьому віці, за словами Гриновського. Він зазначив, що цей аналіз не порівнював їхнє щастя прямо, але використовував попередні дані, щоб оцінити рівень щастя покоління Z та його попередників.

За його словами, два фактори сильно пов’язані зі щастям покоління Z: скільки часу вони мають для відпочинку та сну у вихідні, а ще важливіше — їхнє відчуття мети.

Головними чинниками щастя є прокидатися зі значущою метою кожного дня та відчуття, що робота чи навчання — цікаві та важливі.

“Для покоління Z важливо, чи відчувають вони, що їхнє життя має значення, і чи вони щось змінюють, а не “чи буду я працювати, заробляючи купу грошей, отримувати велике підвищення по службі”, подібні речі”, — додав він.

Щастя не полягає в постійному прагненні до якомога більшої кількості позитивних емоцій, — сказала доктор Хлоя Кармайкл, клінічний психолог з Нью-Йорка та автор книги “Нервова енергія: використання сили своєї тривоги”. Головне — мати мету та розуміти, що під час її досягнення будуть і успіхи, і невдачі, — додала вона.

Мета також означає пристрасть до речей, що глибоко пов’язані з вашою особистістю, — сказав доктор Бродерік Сойєр, клінічний психолог з Луїсвілля, штат Кентуккі. Навіть якщо ви не знаходитесь в ситуації, коли можна безпосередньо досягнути своєї мети, розвивайте навички або здобувайте освіту для цього, і ви можете зробити свою діяльність цілеспрямованою, — сказав він.

“По суті, у роки розвитку потрібно відчувати, що вони кудись прямують, а не марні, безцільні або узгоджені з соціальними чи батьківськими очікуваннями”, — сказав Сойєр.

Мета також може не обов’язково пов’язуватися з роботою. Вона може стосуватися цінностей, які ви підтримуєте, або стосунків, які ви формуєте, — додала Кармайкл. У таких випадках такі обов’язки, як ваша кар’єра, можуть здатися краще задоволеними, оскільки вони допомагають вам працювати над досягненням цієї мети.

Зробіть здоров’я пріоритетом

Кращий сон означає кращий день, — сказала доктор Рейчел Салас, професорка неврології в Медичній школі університету Джона Гопкінса в Балтіморі. Недостатній або низькоякісний сон може спричинити погіршення настрою та підвищене роздратування, а також до проблем із пам’яттю, концентрацією та фокусом, — сказала вона.

Загалом поганий сон може вплинути на стосунки та взаємодію з оточенням, що може впливати на щастя.

Також радять вимикати електроніку за годину до сну, не спати зі смартфоном поруч із собою, обмежити час перед екраном і дотримуватися регулярного розкладу сну і пробудження.

Покоління Z дуже пильно ставиться до догляду за шкірою та психічним здоров’ям, але поганий сон може зробити вас втомленими і впливати на ваше самопочуття.

Державний секретар США Ентоні Блінкен розповів, що президент РФ Володимир Путін розглядав можливість ядерного удару.

Триває 1046-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 794 тисячі осіб.

4 січня відзначають Всесвітній день абетки Брайля та Всесвітній день гіпнозу. За церковним календарем сьогодні – собор святих 70 апостолів.

За даними синоптиків у суботу, 4 січня, по всій країні очікують опади.

Олександр Лукашенко, самопроголошений президент Білорусі, здійснить візит до Китаю напередодні виборів, які відбудуться 26 січня. Це буде його третя офіційна поїздка до КНР за останні три роки.