Поки Орбан перебував з візитом в Україні, Сіярто телефонував Лаврову

Джерело: пресслужба МЗС РФ

2 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у Києві зустрівся з президентом Володимиром Зеленським у Києві. У цей час міністр закордонних справ Петер Сіярто провів телефонну розмову з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.

Зазначається, що розмову ініціювала угорська сторона. Співрозмовники “високо оцінили” російсько-угорський політичний діалог. Також зауважується, що сторони відзначили розвиток двосторонньої взаємодії.

Водночас згадали й “вкрай непросту міжнародну ситуацію”.

Сіярто й Лавров обговорили необхідність “забезпечення Києвом прав усіх національних меншин”, які проживають у країні.

8 травня Сіярто заявив, що країна не братиме участі в довгостроковому плані НАТО щодо допомоги Україні, назвавши його “божевільною місією”.

Варто нагадати, що Віктор Орбан заявив, що припинення вогню могло б прискорити переговори з Росією. Це він сказав на пресконференції з президентом Володимиром Зеленським у Києві.

Орбан зазначив, що війна Росії проти України дуже впливає на безпеку Європи. За його словами, Угорщина “високо цінує” ініціативи Зеленського щодо досягнення миру.

Раніше Орбан заявив, що не блокуватиме переговори про вступ України до ЄС. Водночас розкритикував процес, який розпочинається в Люксембурзі.

  • 2 липня до Києва з офіційним візитом прибув прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Це перший його візит з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
  • Партія угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана “Фідес” зазнала найгіршого результату на виборах до Європарламенту у своїй історії.
  • Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив думку, що нібито лише його країні з-поміж інших в ЄС “чиї громадяни гинуть на війні в Україні”. У такий спосіб він аргументував свою антиукраїнську позицію.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.