«Поки війна не закінчиться, я від поставлених задач не відмовлятимусь» – командир танкового екіпажу 28 ОМБр про бої на Донеччині
Джерело: сюжет проєкту “Український Свідок“.
Командир танкового екіпажу у 28 ОМБр ім. Лицарів Зимового Походу із позивним “Девід” розповів, що на Донеччині танкісту воювати легше, аніж на Херсонщині. Він поділився тим, що росіяни у Харкові під час евакуації розстріляли його сестру разом з родиною, а також вбили друга.

Фото: “Український Свідок”
22-річний боєць бере участь у російсько-українській війні з 2020 року. Екіпаж під його командуванням з 2022 року знищив близько 30 бойових одиниць ворога.
“У Харкові росіяни під час евакуації розстріляли мою сестру разом з родиною, – згадує військовий. – Також на цій війні у мене загинуло багато близьких друзів. І я собі дав слово: поки війна не закінчиться, я від поставлених задач не відмовлятимусь. Навіть якщо це буде смерть”.
За його словами, після новини, що його близький друг із позивний “Чай” загинув, його першою реакцією була агресія. Він хотів їхати танком прямо на російські окопи, але втрату рідних вже подолав швидше.
“Це був квітень, – розповів “Девід”. – Ми перебували на Херсонщині, противник наступав. Ми мали дуже багато роботи. Днями не спали, і це все якось швидко забувалось”.
Одного разу “танкісти перетворились на піхоту”, коли наприкінці літа 2022 року російський артснаряд зніс пів башти танка. Техніка вже не могла стріляти, але продовжувала їхати, тому довезти піхоту до села вдалося.
На його думку, через особливості ландшафту воювати на Донеччині танкісту легше, аніж на Херсонщині. Ймовірно, цьому є причина наявність специфічної техніки у росіян на півдні, яка зчитує вібрації землі: противник знає, в якому напрямку рушить техніка ЗСУ.
На Донбасі російські БпЛА “Ланцет” завдають танкам мороки, оскільки можуть тимчасово вивести машину з ладу.

Фото: “Український Свідок”
“Ніколи не згадувати війну, – сказав він. – Особливо з піхотинцями, саме вони відчувають на собі всі тяготи війни. Потрапляючи додому, вони хочуть просто розслабитись”.
- Після того, як роль безпілотних літальних апаратів у війні проти Росії різко зросла, привертають увагу наземні дрони, які, за словами розробників, можуть стати наступним рубежем у військових інноваціях.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.