Politico: Західні системи ППО перетворюють Київ на найбезпечніше місце в Україні
Коли почалася війна, Київ покладався на радянські протиракетні системи середньої дальності С-300 і “Бук М1”.
Одначе, вже сьогодні захист столиці посилено зокрема системами малої дальності Gepard з Німеччини та Avenger Short-Range Air Defense з США для збивання безпілотників і крилатих ракет. На середній дальності Україна використовує MIM-23 Hawk американської компанії Raytheon; NASAMS, розроблений Raytheon і норвезькою Kongsberg; і німецький IRIS-T SLM. Тоді як захист дальньої дії забезпечується американськими Patriot PAC-3 і Eurosam SAMP/T, поставленими Францією та Італією.
Українські війська протиповітряної оборони показали, що здатні інтегрувати сучасні системи з радянськими, заявив Сергій Попко, голова Київської військової адміністрації.
Ми продовжуємо чекати підтримки від союзників і партнерів. Нам потрібна сильніша протиповітряна оборона. Різноманітна. І не тільки для столиці, а й для кожного українського міста. Кожен зенітно-ракетний комплекс – на вагу золота, – наголосив він.
Після того, як Росія вперше випробувала Patriot, безрезультатно атакуючи столицю понад 20 днів у травні, кияни нарешті відчули себе у відносній безпеці.
Невдовзі до Києва та околиць почали переїжджати люди з інших регіонів, де протиповітряну оборону не настільки підсилено. Цими вихідними Росія атакувала Київ хвилею безпілотників, більшість з яких було збито.
- Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні в суботу, 18 листопада, зазначив, що чим ближче до зими, тим більше Росія намагатиметься зробити удари по Україні потужнішими.
- Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Зокрема сторони обговорили продовження співпраці у сфері оборони, акцентуючи на посиленні української ППО перед зимовим періодом.
- Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком. Сторони також обговорили подальшу оборонну співпрацю, зокрема щодо посилення української системи ППО ракетами та засобами для боротьби з дронами.
- Україна разом з США створили гібридні системи протиповітряної оборони. Розробка поєднує західні ракети та переобладнані радянські пускові установки, що є на озброєнні української армії.
- У Міністерстві оборони України закликали Францію надати додаткові боєприпаси для систем ППО напередодні зимового періоду.
Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина повідомила, що Україна та США перебувають на фінальному етапі переговорів стосовно угоди про українські рідкісноземельні метали.
24 лютого Генасамблея ООН підтримала резолюцію проти Росії, яку раніше запропонували Україна з рештою країн Європи.
У записі пресконференції на каналі Офісу президента зникло прізвище Дональда Трампа у фразі Володимира Зеленського, де він говорив, що нинішній президент США “не назавжди”, натомість Україні необхідний мир на тривалий час.
Повітряні Сили щодня фіксують сотні ворожих повітряних цілей, збиваючи ракети, дрони та літаки росіян. З початку повномасштабного вторгнення українське небо стало смертельною пасткою для російської авіації.
У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України 25 лютого застосовуватимуть графіки відключення електроенергії для промисловості та бізнесу. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.