Польща починає втомлюватися від війни в Україні – WP

Джерело: The Washington Post

Від початку повномасштабного вторгнення Росії Польща була одним із найвірніших союзників України, надаючи військову та економічну допомогу, а також приймаючи мільйони українських переселенців. Проте втома від війни дає про себе знати.

Як нагадали у виданні, нещодавно між польськими та українськими офіційними особами відбувся відкритий конфлікт після того, як радник із зовнішньої політики президента Польщі Анджея Дуди, Марцін Пшидач, заявив, що Україні необхідно “почати цінувати ту роль, яку Польща відіграла для неї за останні місяці та роки”.

Його попередження були відповіддю на суперечку між Києвом та Варшавою щодо експорту українського зерна до Польщі, в якій прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав дії Польщі “недружніми і популістськими”.

“Україна дійсно отримала велику підтримку з боку Польщі. Сьогодні найважливіше захистити інтереси польського фермера”, – пояснив Пшидач.

Своєю чергою, 1 серпня Міністерство закордонних справ України викликало посла Польщі Бартоша Чихоцького для обговорення цієї ситуації. Наступного дня польські офіційні особи викликали посла України Василя Зварича для аналогічної розмови.

При цьому заступник міністра закордонних справ Польщі Павло Яблонський зауважив, що відносини з Україною на даний момент “не найкращі”, додавши, що Україна “не повинна нападати на своїх союзників”.

Як зазначається, ця суперечка вказала на балансування, з яким Україні доводиться мати справу щодня, намагаючись узгодити свої нагальні потреби з потребами своїх сусідів і союзників, від яких на даний момент залежить саме існування Києва, – а також намагаючись звести до мінімуму будь-які розбіжності в думках, які Росія була б здатна експлуатувати.

Водночас співрозмовники видання наголосили, що напруга також свідчить про виснаження і “розхитані нерви”, оскільки російське повномасштабне вторгнення наближається до 18-місячної позначки, що є причиною тривоги деяких спостерігачів.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.