Польща просить прикордонників ФРН, Греції та Фінляндії допомогти патрулювати кордон з РБ

Джерело: Reuters

Польща сподівається залучити прикордонників і поліцію з Фінляндії, Німеччини та Греції для допомоги у патрулюванні кордону з Білоруссю, заявив 4 липня високопосадовець на тлі зростаючого занепокоєння щодо міграційного тиску.

Підготовка відбувається, і це країни, які мають великий досвід охорони кордону. Особливо, наприклад, досвід Греції може бути дуже корисним, – пояснив журналістам урядовець.

Захід звинувачує уряд у Мінську у використанні мігрантів у межах “гібридної війни”.

Зазначається, що кількість нелегальних мігрантів уздовж східного кордону блоку майже подвоїлася за перші п’ять місяців 2024 року.

Нещодавно офіційні особи в Польщі та Фінляндії попереджали, що кількість мігрантів з боку РФ та РБ може значно зрости вже найближчим часом.

Греція розширює огорожу на кордоні з Туреччиною, а Фінляндія прагне перекрити новий шлях мігрантів через Росію до Європи, застосувавши більше прикордонних патрулів, дронів і електронних детекторів, а також побудувавши паркани.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Каміш заявив 4 липня, що серед мігрантів, які прибувають з Білорусі, можуть бути особи, що володіють певними навичками, тож, цілком ймовірно, атакуватимуть польських солдатів.

Уряд Варшави сподівається порушити це питання на майбутньому саміті НАТО у Вашингтоні.

Раніше Німеччина та Польща представили спільний план дій, у якому погодилися обговорити посилення оборонної співпраці, включаючи посилення присутності НАТО на східному кордоні альянсу та координацію допомоги Україні.

Раніше Польща, Литва, Латвія та Естонія закликали Європейський Союз побудувати лінію оборони вздовж кордону блоку з Росією та Білоруссю, щоб захистити ЄС від можливих військових загроз та інших шкідливих дій з боку РФ.

Ми повідомляли, що 28 травня, на польсько-білоруському кордоні нелегальний мігрант поранив ножем польського військового, повідомив заступник глави МВС Польщі Чеслав Мрочек.

Сьогодні вранці я отримав дуже погану новину про те, що один із військових, який намагався зупинити тих, хто перетинає кордон, зазнав ножового поранення, – зазначив Мрочек.

Мрочек зауважив про зростання кількості нелегальних перетинань кордону з території Білорусі до Польщі, а разом з цим зросла й агресивність таких осіб.

Читайте також: РФ прагне використовувати масову міграцію як зброю – прем’єр-міністерка Естонії

Раніше Туск повідомив, що країна укріплятиме східний кордон через зростаючу нелегальну міграцію з Білорусі.

Туск не повідомив жодних подробиць про те, які будуть укріплення і скільки коштів буде виділено на їх будівництво. Він лише наголосив, що коли справа торкається безпеки Польщі, то “немає жодних обмежень”.

Щобільше, глава польського уряду заявив, що Білорусь безсумнівно є співорганізаторкою цієї ситуації на кордоні.

Попередній польський уряд побудував на кордоні з Білоруссю паркан довжиною понад 180 км та висотою 5,5 метра для захисту від мігрантів. Довкола також встановлені камери спостереження та системи датчиків. За словами Туска, нові укріплення будуть побудовані навколо всього східного кордону, які також можуть зачепити кордони Польщі з Україною та Росією, однак про такі деталі прем’єр не повідомив.

Також стало відомо, що столиця Польщі витратить 117 мільйонів злотих ($30 мільйонів) у найближчі два-три роки на облаштування бомбосховищ та інші заходи безпеки, оскільки повномасштабна війна РФ проти сусідньої України триває третій рік, заявив мер Варшави Рафал Тшасковский.

У квітні влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.

Нещодавно міністр оборони Польщі поінформував, що Варшава вирішила збільшити кількість своїх військ на сході у прикордонних районах через загрозу з боку РФ та РБ. Посилення присутності армії передбачено у Вармінсько-Мазурському, Підляському, Люблінському та Підкарпатському воєводствах.

У Генштабі Збройних сил Польщі поінформували, що польські пілоти відпрацювали посадку бойових літаків на дорозі поблизу кордону з РФ.

Раніше у Міноборони Польщі повідомили про дислокування нової військової частини в місті Чарна-Білостоцька, що за 30 км від кордону з РБ.

7 липня у Франції відбувається другий тур виборів за парламенту. Вже до опівдня проголосували 26,63% громадян, що є рекордним показником з 1981 року.

Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук пояснив необхідність вимкнення світла вночі, коли більшість споживачів вже спить. Причиною є те, що частина генерація не працює в цей час доби.

7 липня українська спортсменка Ярослава Магучіх оновила світовий рекорд зі стрибків у висоту, вперше у світі підкоривши планку у 2.10 метри на етапі Діамантової ліги у Парижі.

Народна депутатка, журналістка Вікторія Сюмар розповіла про те, що її здивувало у процесі організації виборів у Великій Британії. Медіаекспертка виокремила три ключові відмінності.

У НЕК “Укренерго” поінформували про графіки відключення на 8 липня. Так, через зростання споживання електроенергії на тлі спеки, заходи обмеження діятимуть протягом всієї доби.