Польща та Німеччина вже цього місяця спільно запустять «коаліцію бронетехніки» для України

Джерело: пресслужба Міноборони Польщі

26 березня у Варшаві Польща та Німеччина активізують коаліцію бронетанкових засобів для України, заявили керівники міністерств оборони обох країн.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш після переговорів з главою Міноборони Німеччини Борисом Пісторіусом зауважив, що до ініціативи вже вирішили долучитися й інші країни-союзниці.

Це одна з найважливіших коаліцій, які сформовано. Наші дві країни є лідерами цього проєкту. Вже підписалися інші наші партнери: Велика Британія, Швеція, Італія, які заявляють про готовність брати участь у цій коаліції. Я хотів би подякувати міністру за його внесок у Центр підготовки, освіти та підготовки НАТО – Україна в Бидгощі. Це перша відчутна ініціатива такого роду. Це структура, яка будується і наближає Україну до НАТО, – наголосив Косіняк-Камиш.

Як зазначив глава Міноборони Польщі, серед тем також було питання зміцнення співпраці в межах Веймарського трикутника.

Зауважимо, Німеччина, Франція та Польща в п’ятницю, 15 березня, пообіцяли закупити більше зброї для України та збільшити виробництво військового обладнання разом з українськими партнерами.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.