Польща викупила надлишки української електроенергії на прохання України

Джерело: пресслужба “Укренерго”

1 листопада в “Укренерго” спростували раніше розповсюджену інформацію щодо нібито надання аварійної допомоги енергосистемі Польщі. Насправді польська сторона терміново викупила надлишки електроенергії на прохання України.

Так, наголошується, що 31 жовтня Україна не надавала аварійну допомогу Польщі, повідомлення про це не відповідають дійсності.

Польський оператор енергосистеми PSE, на запит “Укренерго”, надав аварійну допомогу шляхом термінової купівлі надлишків української електроенергії, – мовиться у повідомленні.

Пояснюється, що 31 жовтня в енергосистемі був зафіксований профіцит – надлишок виробленої електроенергії. Ситуація виникла унаслідок активної роботи електростанцій на ВДЕ в сонячний та вітряний день.

Тож, аби зберегти баланс між споживанням та виробництвом й уникнути обмеження роботи електростанцій на ВДЕ, НЕК “Укренерго”звернувся до польського оператора енергосистеми PSE із запитом на надання аварійної допомоги у вигляді термінової закупки надлишків української електроенергії протягом 3 денних годин загальним обсягом 690 МВт*год. Зазначається, що це допомогло уникнути зайвих витрат на компенсацію обмеження роботи об’єктів ВДЕ.

Одначе, вже сьогодні електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб всіх побутових та юридичних споживачів. «Укренерго» не бачить підстав для обмежень в енергосистемі, якщо не буде нових обстрілів. Ліміти споживання не запроваджувались.

  • Представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив про затвердження Положення щодо особливості імпорту електричної енергії в умовах правового режиму воєнного стану в Україні.
  • У найближчі місяці японські партнери передадуть Україні трансформатори та сонячні панелі у межах програми підтримки українського енергосектору.
  • Під час розмови прем’єр-міністр Денис Шмигаль і словацький колега Людовіт Одор обговорили енергосистему України. Вони порушили питання підтримки України в частині імпорту електроенергії у зимовий період.
  • Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що українські енергетики підготовлені до швидкого усунення наслідків ворожих атак на енергетичну інфраструктуру.
  • Станом на 31 жовтня – через бойові дії та з інших причин – без електроенергії залишається 448 населених пунктів по всій території України.
  • ДТЕК має намір побудувати нову вітрову електростанцію в Полтавській області. Метою є поліпшення енергопостачання регіону.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може зіткнутися з вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

Генеральна прокуратура Берліна оголосила у вівторок, 20 лютого, про розкриття обширної мережі з відмивання грошей, яка охоплювала Росію та країни Євразії.

12 медичних закладів України лікуватимуть безпліддя за державні кошти.