Помер Папа Римський Франциск

Сьогодні, 21 квітня, стало відомо про смерть Папи Римського Франциска у віці 88 років. Про це повідомила пресслужба Ватикану.
Повний текст звернення:
“Дорогі брати і сестри, з глибоким сумом я маю оголосити про кончину нашого папи Франциска. Сьогодні о 7.35 ранку (8.35 за Києвом – прим.ред.) єпископ Риму Франциск повернувся до дому Отця.
Все його життя було присвячене служінню Господу та Його церкві. Він навчив нас жити цінностями Євангелія з вірністю, мужністю і загальним коханням, особливо на користь найбідніших і знедолених.
З величезною вдячністю за його приклад справжнього учня Господа Ісуса ми довіряємо душі папи Франциска нескінченної милосердної любові Єдиного та Триєдиного Бога”.
Франциск, уроджений Хорхе Маріо Бергольйо, очолював Католицьку церкву з 13 березня 2013 року та став першим Папою-єзуїтом в історії. Він також був першим Понтифіком із Латинської Америки та першим, хто обрав ім’я на честь Франциска Ассизького.
Папа Франциск народився 17 грудня 1936 року в Буенос-Айресі, Аргентина, у родині італійських мігрантів. До вступу до духовного сану працював у хімічній лабораторії. 1969 року прийняв таїнство священства, а 2001 року став кардиналом, отримавши цей титул від Папи Івана Павла ІІ. До обрання на Святий престол він обіймав посаду архієпископа Буенос-Айреса та примаса Аргентини.
Його понтифікат був позначений активною соціальною позицією, реформами у Ватикані та прагненням до діалогу між релігіями. Він наголошував на важливості боротьби з бідністю, закликав до збереження довкілля та виступав за милосердя та відкритість Католицької церкви.
14 лютого Папу Римського Франциска ушпиталили до римської лікарні Джемеллі через бронхіт після того, як понтифік ледве зміг говорити під час однієї зі своїх зустрічей вранці. 17 лютого пресслужба Святого Престолу повідомила, що папі Франциску довелось залишитись у лікарні через ускладнення, пов’язані з респіраторною інфекцією. 18 лютого в Папи Римського розвинулася двостороння пневмонія.
21 лютого стан Папи Франциска різко загострився. Протягом дня у нього зупинялося дихання. Згодом стало відомо, що критичний стан здоров’я Папи Франциска продовжує погіршуватися.
1 березня стало відомо, що Папа Франциск пережив напад ізольованого бронхоспазму і потребував неінвазивної вентиляції легенів. Згодом у Ватикані повідомили, що стан здоров’я Папи стабілізувався. Вже 5 березня Папа Франциск брав участь у робочих заходах. Його стан був стабільним, нових респіраторних епізодів не фіксували.
Проте, після тяжкої хвороби понтифіка 23 березня виписали з лікарні. Папа Франциск був настільки близьким до смерті під час своєї 38-денної боротьби з пневмонією в лікарні, що лікарі обговорювали можливість припинення лікування, щоб дозволити йому спокійно померти, повідомив керівник медичної команди Папи.
7 квітня Папа Римський Франциск вперше після того, як його 23 березня виписали з лікарні, взяв участь у публічних заходах на площі Святого Петра у Ватикані.
У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.
В суботу, 24 травня, з російського полону повернули 307 українських захисників в межах другого етапу обміну “1000 на 1000”.
Україна та Росія провели перший етап масштабного обміну полоненими за домовленістю у форматі “1000 на 1000”. Додому повернулися 270 українських захисників та 120 цивільних.
Після атаки українських безпілотників на російські аеропорти, яка викликала безсилу злобу російської влади та інфантильне здивування “простих росіян” “А нас-то за что?”, президент Росії знову заговорив про створення так званих “буферних зон”, які нібито мали б відгородити росіян від війни, яку вони самі почали, підтримують і яка повертається до них. А на ділі – допомогти Путіну захопити ще трохи українських територій у війні на виснаження.
У ніч на 23 травня підрозділи Сили оборони уразили завод одного з найбільших виробників хімічних джерел струму в Росії у місті Єлець Липецької області.