Помер Папа Римський Франциск

Сьогодні, 21 квітня, стало відомо про смерть Папи Римського Франциска у віці 88 років. Про це повідомила пресслужба Ватикану.

Повний текст звернення:

“Дорогі брати і сестри, з глибоким сумом я маю оголосити про кончину нашого папи Франциска. Сьогодні о 7.35 ранку (8.35 за Києвом – прим.ред.) єпископ Риму Франциск повернувся до дому Отця.

Все його життя було присвячене служінню Господу та Його церкві. Він навчив нас жити цінностями Євангелія з вірністю, мужністю і загальним коханням, особливо на користь найбідніших і знедолених.

З величезною вдячністю за його приклад справжнього учня Господа Ісуса ми довіряємо душі папи Франциска нескінченної милосердної любові Єдиного та Триєдиного Бога”.

Франциск, уроджений Хорхе Маріо Бергольйо, очолював Католицьку церкву з 13 березня 2013 року та став першим Папою-єзуїтом в історії. Він також був першим Понтифіком із Латинської Америки та першим, хто обрав ім’я на честь Франциска Ассизького.

Папа Франциск народився 17 грудня 1936 року в Буенос-Айресі, Аргентина, у родині італійських мігрантів. До вступу до духовного сану працював у хімічній лабораторії. 1969 року прийняв таїнство священства, а 2001 року став кардиналом, отримавши цей титул від Папи Івана Павла ІІ. До обрання на Святий престол він обіймав посаду архієпископа Буенос-Айреса та примаса Аргентини.

Його понтифікат був позначений активною соціальною позицією, реформами у Ватикані та прагненням до діалогу між релігіями. Він наголошував на важливості боротьби з бідністю, закликав до збереження довкілля та виступав за милосердя та відкритість Католицької церкви.

14 лютого Папу Римського Франциска ушпиталили до римської лікарні Джемеллі через бронхіт після того, як понтифік ледве зміг говорити під час однієї зі своїх зустрічей вранці. 17 лютого пресслужба Святого Престолу повідомила, що папі Франциску довелось залишитись у лікарні через ускладнення, пов’язані з респіраторною інфекцією. 18 лютого в Папи Римського розвинулася двостороння пневмонія.

21 лютого стан Папи Франциска різко загострився. Протягом дня у нього зупинялося дихання. Згодом стало відомо, що критичний стан здоров’я Папи Франциска продовжує погіршуватися.

1 березня стало відомо, що Папа Франциск пережив напад ізольованого бронхоспазму і потребував неінвазивної вентиляції легенів. Згодом у Ватикані повідомили, що стан здоров’я Папи стабілізувався. Вже 5 березня Папа Франциск брав участь у робочих заходах. Його стан був стабільним, нових респіраторних епізодів не фіксували.

Проте, після тяжкої хвороби понтифіка 23 березня виписали з лікарні. Папа Франциск був настільки близьким до смерті під час своєї 38-денної боротьби з пневмонією в лікарні, що лікарі обговорювали можливість припинення лікування, щоб дозволити йому спокійно померти, повідомив керівник медичної команди Папи.

7 квітня Папа Римський Франциск вперше після того, як його 23 березня виписали з лікарні, взяв участь у публічних заходах на площі Святого Петра у Ватикані.

Німеччина оновила список переданого озброєння Україні. У новому військовому пакеті союзники передали зокрема ракети IRIS-T SLM, десятки дронів VECTOR та боєприпаси.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 7 травня. Загалом, від початку доби відбулося 93 бойових зіткнення.

Колишній президент США Джо Байден, коментуючи дії свого наступника Дональда Трампа щодо припинення російсько-української війни заявив, що ті, хто вважає, що Кремль заспокоїться, якщо отримає частину України – “просто дурні”.

3 травня російські солдати розстріляли трьох українських військовополонених поблизу села Новопіль Волноваського району. За фактом воєнного злочину розпочато досудове розслідування.

У вівторок, 6 травня, Україна повернула з російського полону 205 воїнів.