Померла французька співачка та акторка Франсуаза Арді

Джерело: син артистки/Instagram

На 81-му році життя померла французька співачка й акторка Франсуаза Арді.

“Мама пішла”, — написав він.

Франсуаза Арді народилася 17 січня 1944 року в Парижі. 1961 року записала свій дебютний сингл, що розійшовся тиражем у 2 млн.

У 1988 року повідомила про завершення кар’єри співачки, проте повернулася до неї за п’ять років і з 1996 по 2012 рік записала шість альбомів.

У 2006 році Французька академія нагородила Арді Великою медаллю французького шансону.

У 2023 році вона увійшла до списку 200 найвидатніших співачок усіх часів за версією американського журналу Rolling Stone, ставши в ньому єдиною представницею Франції.

Протягом 1963-1976 років знялася в кількох кінокартинах, найбільшу популярність їй принесла роль у фільмі “Великий Приз” (1966).

Також вона довгий час співпрацювала з модними будинками Paco Rabanne, Yves Saint Laurent і Andr Courr ges.

З 2004 року боролася з лімфомою, а 2019 року повідомила про виявлення нового онкологічного захворювання. У березні минулого року вона заявила, що ніколи більше не зможе співати.

“Я постійно відчуваю проблеми з диханням і задихаюся, не кажучи вже про нескінченні носові кровотечі. Я не боюся померти, але я дуже, дуже боюся страждати”, – говорила вона.

Останніми роками співачка кілька разів заявляла, що виступає за евтаназію.

Міністерство закордонних справ закликало телеканал Fox News провести розслідування щодо позначки Києва російським містом під час трансляції богослужіння Православної церкви України з Михайлівського Золотоверхого собору.

Зірка “Загадкової історії Бенджаміна Баттона”, “Авіатора”, кінотрилогії “Володар Перснів”, австралійська акторка Кейт Бланшетт оголосила про наміри завершити акторську кар’єру.

20 квітня політики та державні діячі вітають вірян з Великоднем, висловлюючи побажання миру та злагоди.

Муніципалітет французького містечка Аржелес-Газост, де мешкає близько 2800 осіб, оголосив про заборону напоїв Coca-Cola на заходах, організованих мерією.

Колишній керівник моргу Гарвардської школи медицини Седрик Лодж визнав себе винним у торгівлі частинами тіл померлих, які передавали в заклад для досліджень.