Понад 12 тисяч українських військових пройшли навчання за стандартами НАТО

Джерело: Міноборони

Понад 12 тисяч українських військовослужбовців та викладачів пройшли підготовку та підвищення кваліфікації у межах програми НАТО “Удосконалення військової освіти” (DEEP).

Мовиться про підготовку науково-педагогічних працівників, інструкторів та інших фахівців – як для викладання процедур планування та ухвалення рішень за стандартами НАТО (TLP, MDMP, OPP), так і в частині посилення мовних спроможностей.

Триває й підготовка військовослужбовців на курсах командирів та інструкторів сержантського складу.

“За сприяння програми DEEP розроблено низку базових документів щодо змін у вищій військовій освіті. Зокрема, Дорожню карта вдосконалення мовної підготовки у Збройних силах України, а також Концепцію трансформації системи військової освіти”, – розповів перший заступник міністра оборони генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

Під час зустрічі з директором Програми DEEP Маріушем Солісом у межах роботи в штаб-квартирі НАТО генерал-лейтенант Олександр Павлюк висловив сподівання, що Програма DEEP також долучиться до реалізації розробленої цього року “Візії системи “патронажу” держав-членів НАТО над військовими навчальними закладами в системі Міністерства оборони України”.

Задача Візії – інтеграція системи військової освіти України в європейський військовий-освітній простір шляхом впровадження архітектури всеохоплюючого навчання.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.