Понад 12 тисяч українських військових пройшли навчання за стандартами НАТО
Джерело: Міноборони
Понад 12 тисяч українських військовослужбовців та викладачів пройшли підготовку та підвищення кваліфікації у межах програми НАТО “Удосконалення військової освіти” (DEEP).
Мовиться про підготовку науково-педагогічних працівників, інструкторів та інших фахівців – як для викладання процедур планування та ухвалення рішень за стандартами НАТО (TLP, MDMP, OPP), так і в частині посилення мовних спроможностей.
Триває й підготовка військовослужбовців на курсах командирів та інструкторів сержантського складу.
“За сприяння програми DEEP розроблено низку базових документів щодо змін у вищій військовій освіті. Зокрема, Дорожню карта вдосконалення мовної підготовки у Збройних силах України, а також Концепцію трансформації системи військової освіти”, – розповів перший заступник міністра оборони генерал-лейтенант Олександр Павлюк.
Під час зустрічі з директором Програми DEEP Маріушем Солісом у межах роботи в штаб-квартирі НАТО генерал-лейтенант Олександр Павлюк висловив сподівання, що Програма DEEP також долучиться до реалізації розробленої цього року “Візії системи “патронажу” держав-членів НАТО над військовими навчальними закладами в системі Міністерства оборони України”.
Задача Візії – інтеграція системи військової освіти України в європейський військовий-освітній простір шляхом впровадження архітектури всеохоплюючого навчання.
- У Великій Британії завершили підготовку 30 тисяч українських військових – на сім тижнів раніше, аніж планувалось.
- У Генштабі Збройних сил України показали, як українські піхотинці, під час навчань у Великій Британії, вчаться оборонятися від ворожих атак.
- У Генштабі Збройних сил України показали, як водолази та вибухотехніки ВМС ЗСУ проходили навчання у Великій Британії разом з колегами з Королівського флоту.
У Генеральному штабу поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 23 січня. З початку доби відбулося 119 бойових зіткнень.
Сполучені Штати Америки створюють для Збройних Сил України нову ракето-бомбу в межах програми ERAM. Хоча більшість деталей програми засекречені, відомо, що дальність дії зброї становитиме 463 км.
Союзники вважають, що розміщення в Україні 200 тисяч західних миротворців, до чого закликав президент Володимир Зеленський у Давосі, не є реалістичним сценарієм. Це “набагато більше, ніж кількість солдатів, котрі брали участь у висадці союзників у Нормандії під час Другої світової війни”, пише видання.
Колишній радник Офісу президента Олексій Арестович обурив мережу черговим дописом. Цього разу він прокоментував відео розстрілу російськими військовими беззбройних українських полонених, котрі, за його словами “повзали на колінах”. На тлі шквалу критики навіть серед шанувальників, неочікувану підтримку Арестович знайшов в особі народної обраниці Мар’яни Безуглої, котра “погодилася” з його висловлюваннями.
Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків.