Понад 12 тисяч українських військових пройшли навчання за стандартами НАТО
Джерело: Міноборони
Понад 12 тисяч українських військовослужбовців та викладачів пройшли підготовку та підвищення кваліфікації у межах програми НАТО “Удосконалення військової освіти” (DEEP).
Мовиться про підготовку науково-педагогічних працівників, інструкторів та інших фахівців – як для викладання процедур планування та ухвалення рішень за стандартами НАТО (TLP, MDMP, OPP), так і в частині посилення мовних спроможностей.
Триває й підготовка військовослужбовців на курсах командирів та інструкторів сержантського складу.
“За сприяння програми DEEP розроблено низку базових документів щодо змін у вищій військовій освіті. Зокрема, Дорожню карта вдосконалення мовної підготовки у Збройних силах України, а також Концепцію трансформації системи військової освіти”, – розповів перший заступник міністра оборони генерал-лейтенант Олександр Павлюк.
Під час зустрічі з директором Програми DEEP Маріушем Солісом у межах роботи в штаб-квартирі НАТО генерал-лейтенант Олександр Павлюк висловив сподівання, що Програма DEEP також долучиться до реалізації розробленої цього року “Візії системи “патронажу” держав-членів НАТО над військовими навчальними закладами в системі Міністерства оборони України”.
Задача Візії – інтеграція системи військової освіти України в європейський військовий-освітній простір шляхом впровадження архітектури всеохоплюючого навчання.
- У Великій Британії завершили підготовку 30 тисяч українських військових – на сім тижнів раніше, аніж планувалось.
- У Генштабі Збройних сил України показали, як українські піхотинці, під час навчань у Великій Британії, вчаться оборонятися від ворожих атак.
- У Генштабі Збройних сил України показали, як водолази та вибухотехніки ВМС ЗСУ проходили навчання у Великій Британії разом з колегами з Королівського флоту.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.