Понад 20 блогерів із країн Заходу причетні до поширення пропаганди РФ – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Щонайменше 24 YouTube-блогери із Канади, Австралії та США після повномасштабного вторгнення РФ в Україну або назавжди переїхали до Росії, або щонайменше подорожували до РФ.

За підрахунками видання, разом облікові записи цих інфлюенсерів в YouTube мають понад два мільйони підписників.

Постійні теми у відео, які вони викладають на платформі, включають екскурсії російськими торговими центрами та супермаркетами, щоб спробувати показати, як нібито мало впливають на РФ західні санкції, а також сюжети, спрямовані проти ЛГБТ.

Як зауважили журналісти, нині немає прямих доказів того, що ці блогери є частиною скоординованої кампанії російського уряду, який часто використовує соціальні мережі для поширення дезінформації. Разом з тим, експерти вважають, що ці інфлюенсери можуть відігравати важливу роль у поширенні політичної пропаганди.

“Росія створює ці наративи у величезних масштабах з метою заповнити інформаційне середовище якомога більшою кількістю різних заяв, сподіваючись, що деякі з цих ідей залишаться в інформаційному полі”, — наголосив старший науковий співробітник та шеф-редактор Енді Карвін із аналітичного центру “Атлантична рада”.

Своєю чергою, в YouTube заявили, що платформа залишається доступною у Росії з початку війни, і що це – “один із небагатьох способів доступу росіян до незалежних новин”. За словами представників компанії, вони не виявили жодних порушень правил спільноти після перегляду облікових записів вказаних блогерів.

В YouTube також зазначили, що швидко реагують, щоб “усунути скоординовану операцію впливу, незалежно від політичних поглядів, які вони підтримують”.

  • Витік внутрішніх документів розкрив діяльність Російського державного фонду правового захисту в ЄС. Як стало відомо, фонд, який за заявами європейських спецслужб і аналітиків, фактично є інструментом впливу Кремля, функціонує в 48 країнах Європи та світу.

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.