Понад 350 українців пройшли лікування лікарсько-стійкого туберкульозу за новітньою схемою
Джерело: МОЗ України
358 українців пройшли безоплатне лікування лікарсько-стійкого туберкульозу за новітньою схемою BPaL.
Тривалість лікування лікарсько-стійкого туберкульозу в разі застосування такої схеми скорочується майже втричі: 6-9 місяців проти 18-24 місяців.
Режим BPaL — це новітня схема лікування лікарсько-стійкого туберкульозу, яку в масштабах всієї країни почали застосовувати у 2022 році в межах операційного дослідження.
За результатами 2023 року, скринінг (у межах дослідження BPaL) пройшли 1 024 пацієнти, 358 з них були включені до програми лікування. З 245 пацієнтів, які завершили 3-місячне лікування, 80% досягли зупинення бактеріовиділення. Результати дослідження свідчать про високу ефективність сучасної схеми лікування.
Режим BPaL показаний дорослим та дітям від 14 років, які хворіють на туберкульоз зі стійкістю щонайменше до рифампіцину та фторхінолонів (пре-широка лікарська стійкість), а також пацієнтам з невдачею попереднього курсу лікування лікарсько-стійкого туберкульозу. Лікування туберкульозу в Україні, в тому числі й препарати, що входять до складу режиму BPaL, — безоплатні.
Ця схема лікування з лютого 2023 року використовується в програмній практиці. Застосування інноваційного режиму лікування, який показаний дорослим та дітям віком від 14 років з туберкульозом зі стійкістю, а також пацієнтам з невдачею попереднього курсу лікування лікарсько-стійкого туберкульозу внесено до нових стандартів надання допомоги при туберкульозі (наказ МОЗ № 102 від 19.01.2023).
Додатково. Наразі триває дослідження “Оцінка ефективності та безпеки лікування рифампіцин-резистентного туберкульозу режимом BPaL в Україні” по всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій. Його проводять Центр громадського здоров’я, у співпраці з євробюро ВООЗ, Національним інститутом фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Г. Яновського та за додаткової міжнародної технічної підтримки “OATH” у чотирьох регіонах.
- Глобальний фонд виділяє Україні 165 млн доларів безповоротної фінансової допомоги на програми 2024-2026 років у сфері ВІЛ та туберкульозу.
- Україна отримала найбільшу премію, присвячену боротьбі з туберкульозом. Переможцями премії “Kochon” стали лікарі Чернігівської і Херсонської областей та Центр громадського здоров’я.
- Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) тісно співпрацює з органами охорони здоров’я в Україні та Польщі, щоб стримати зростання кількості випадків туберкульозу серед біженців, які втекли від російського вторгнення.
Президент США Джо Байден, виступаючи з прощальною промовою, застеріг про загрозу формування олігархії, яка може підірвати демократію у країні.
Міністерство фінансів Сирії оголосило про заборону імпорту товарів із Росії, Ірану та Ізраїлю. Продукція з цих країн конфісковуватимуть.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець поділився деталями про обстріли Херсона, про які він дізнався під час спілкування з місцевими мешканцями. Він наголосив, що російські війська цілеспрямовано атакують цивільне населення.
Міністерство економіки України планує залучити 12,5 мільйонів економічно неактивних громадян до ринку праці, надаючи можливості для опанування нових професій, перекваліфікації та підвищення кваліфікації, повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
Фракція “Європейська Солідарність” закликала до негайного позбавлення депутатів від заборонених партій не тільки нагород, але й мандатів у Верховній Раді. У заяві партії наголосили, що обрані від забороненої ОПЗЖ депутати мають бути піддані суворій політичній відповідальності.