Понад 350 українців пройшли лікування лікарсько-стійкого туберкульозу за новітньою схемою

Джерело: МОЗ України

358 українців пройшли безоплатне лікування лікарсько-стійкого туберкульозу за новітньою схемою BPaL.

Тривалість лікування лікарсько-стійкого туберкульозу в разі застосування такої схеми скорочується майже втричі: 6-9 місяців проти 18-24 місяців.

Режим BPaL — це новітня схема лікування лікарсько-стійкого туберкульозу, яку в масштабах всієї країни почали застосовувати у 2022 році в межах операційного дослідження.

За результатами 2023 року, скринінг (у межах дослідження BPaL) пройшли 1 024 пацієнти, 358 з них були включені до програми лікування. З 245 пацієнтів, які завершили 3-місячне лікування, 80% досягли зупинення бактеріовиділення. Результати дослідження свідчать про високу ефективність сучасної схеми лікування.

Режим BPaL показаний дорослим та дітям від 14 років, які хворіють на туберкульоз зі стійкістю щонайменше до рифампіцину та фторхінолонів (пре-широка лікарська стійкість), а також пацієнтам з невдачею попереднього курсу лікування лікарсько-стійкого туберкульозу. Лікування туберкульозу в Україні, в тому числі й препарати, що входять до складу режиму BPaL, — безоплатні.

Ця схема лікування з лютого 2023 року використовується в програмній практиці. Застосування інноваційного режиму лікування, який показаний дорослим та дітям віком від 14 років з туберкульозом зі стійкістю, а також пацієнтам з невдачею попереднього курсу лікування лікарсько-стійкого туберкульозу внесено до нових стандартів надання допомоги при туберкульозі (наказ МОЗ  № 102 від 19.01.2023).

Додатково. Наразі триває дослідження “Оцінка ефективності та безпеки лікування рифампіцин-резистентного туберкульозу режимом BPaL в Україні” по всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій. Його проводять Центр громадського здоров’я, у співпраці з євробюро ВООЗ, Національним інститутом фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Г. Яновського та за додаткової міжнародної технічної підтримки “OATH” у чотирьох регіонах.

Адміністрація Дональда Трампа активно працює над планом масових депортацій, прагнучи досягти цілі у мільйон депортованих іммігрантів протягом першого року президентства. Однак, співробітники імміграційної служби та аналітики все більш скептично ставляться до того, що адміністрація Трампа може депортувати таку кількість іммігрантів за один рік.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга наголосив, що питання про членство України в НАТО не повинно зніматися з порядку денного військово-політичного блоку, оскільки це важливо для забезпечення трансатлантичної безпеки. Він також додав, що Україна готова зробити свій внесок у разі вступу до Альянсу.

У Херсоні внаслідок атаки російського дрона 12 квітня загинув волонтер БФ “Справжні” Олег Сальник.

Іспанія запропонувала заснувати новий оборонний фонд, який надаватиме безповоротні гранти для зміцнення оборонних ліній Європи та підтримки України, використовуючи заморожені активи російського центрального банку.

Президент США Дональд Трамп звільнив смартфони, комп’ютери та інші технічні пристрої й компоненти від дії взаємних мит, згідно з новими вказівками митної та прикордонної служби США.