Понад 40 українців загинули, намагаючись нелегально перетнути кордон за час війни
Джерело: телемарафон
З початку дії воєнного стану в Україні більше ніж 40 громадян загинули під час нелегального перетину кордону через важкодоступні гірські ділянки або річки, зокрема річку Тиса на Закарпатті.
За інформацією Державної прикордонної служби України (ДПСУ), більшість смертельних випадків траплялися саме на річкових ділянках кордону, які чоловіки використовують через складність контролю.
Речник ДПСУ полковник Андрій Демченко зазначив, що на сьогодні понад 40 осіб загинуло при спробі подолати природні перешкоди на шляху до кордону.
Прикордонники очікують зниження кількості таких спроб з настанням зимового періоду, проте зазначають, що важкодоступні ділянки все ще залишаються популярними для нелегальних переходів. Річка Тиса продовжує використовуватись нелегальними перевізниками як один із маршрутів для чоловіків, які намагаються уникнути військової служби.
- 6 листопада прикордонники відділу “Шибени” Чернівецького загону отримали інформацію про виявлення місцевими мешканцями тіла людини неподалік кордону з Румунією.
- Раніше чоловіка, котрий незаконно перетнув кордон зі Словаччиною, затримали в лісі на Закарпатті прикордонники відділу “Ужгород” Чопського загону. Затриманий виявився 30-річним жителем Одещини. Він зізнався прикордонникам, що напочатку вересня незаконно перетнув кордон в ЄС.
Уряд України планує запровадити чіткіші критерії для визначення критичності підприємств та потреби бронювання працівників. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що наразі триває аудит критичних підприємств для усунення можливих зловживань, виявлених влітку.
Заступник керівника Офісу президента Олег Татаров щонайменше 9 разів літав до Москви після окупації Криму та вторгнення РФ на Донбас у 2014 році. Про це свідчать дані авіаперельотів Татарова.
Вдень 7 листопада росіяни атакували Запоріжжя керованими авіабомбами.
Лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко закликав до відповідальнішої політики з боку України, наголосивши, що країна не може дозволити собі покладатися лише на зовнішню підтримку, зокрема від США.
Компанія Google виправила проблему з відображенням українських військових об’єктів на своїх картах. Тепер вони більше не відображаються для користувачів. Про це повідомив Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації при РНБО.