Понад 600 українців захворіли на COVID-19 за перший тиждень травня: де найбільше випадків
Джерело: МОЗ
613 українців захворіли на COVID-19 за перший тиждень травня – найбільше випадків зареєстровано в Дніпропетровській області.
230 осіб внаслідок ускладнень COVID-19 потрапили до лікарень. Медичної допомоги в умовах стаціонару потребували 19 дітей.
Загалом протягом тижня, з 28 квітня по 5 травня, в країні до медзакладів госпіталізували 2 990 українців з ГРВІ, грипом та COVID-19. Більшість із них – 1 823 хворих – діти.
Також протягом зазначеного тижня медики повідомили про 5 летальних випадків серед осіб, які мали позитивний тест на COVID-19. Всі померлі не мали профілактичних щеплень проти COVID-19 протягом останніх 12 місяців. Також в Україні зареєстровано один летальний випадок внаслідок ускладнень грипу.
Протягом першого тижня травня на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіло 109 924 українці, з них 68 818 – діти віком до 17 років. Однак у порівнянні з попереднім тижнем захворюваність серед дорослих та дітей знизилась на 5,6% та 8,1% відповідно.
Загалом, з початку епідсезону (тобто з жовтня) на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 4 608 467 українців. Зареєстровано 1 021 летальний випадок: 82 випадки внаслідок ускладнень грипу та 939 випадків серед захворілих на COVID-19.
За результатами секвенування у Національній референс-лабораторії, в Україні циркулює 36 різних типів коронавірусу – всі навколо субваріанту “Омікрон”. За перебігом захворювання штам “Омікрон” переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності. Однак залишається небезпечним для груп ризику: людей з патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, старших за 60 років. Тому людям з групи ризику рекомендована вакцинація.
В усіх областях доступна омікрон-специфічна вакцина проти COVID-19. Вакцинація – безоплатна, зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення.
- У Всесвітній тиждень імунізації, який триває з 24 по 30 квітня, Міністерство охорони здоровʼя України спільно з ЮНІСЕФ та партнерами закликають українців вакцинувати своїх дітей.
- Понад 12 мільйонів українців не завершили рекомендований курс вакцинації проти COVID-19, пропустивши бустерне щеплення.
- За даними дослідження добробуту дітей в Україні “Індекс майбутнього”, торік рівень вакцинації проти дифтерії, правця та кашлюку в Україні був на 37% нижчим, ніж у країнах ЄС.
- В Україну доставили 350 тисяч доз вакцини проти дифтерії, кашлюку та правця для проведення рутинних щеплень у 2024 році.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.
У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.
Український лікар Борис Тодуров під російською атакою віз донорське серце, аби пересадити його дитині.
В Павлограді на Дніпропетровщині кінологиню пошуково-рятувального загону “Антарес” Карину Колісниченко разом із її онкохворою собакою Ханною вигнали з парку.