Понад 70% українців підтримують рівні права для ЛГБТ – опитування

Джерело: КМІС

Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, 70,4% респондентів переконані, що представники ЛГБТ-спільноти повинні мати такі ж права, як і решта громадян України.

“Впевнено зростає кількість українок/ців, які вважають, що ЛГБТ-люди повинні мати ті самі права, що й решта громадян України: у 2024 році таких виявилося вже 70,4%, що на 3,1% більше, ніж у 2023 році, та на 6,7% більше, ніж у 2022”, – йдеться в повідомленні.

Фото: КМІС

Щодо прав одностатевих пар, то запровадження реєстрованого цивільного партнерства для них, передбаченого законопроєктом №9103, підтримує 28,7% опитуваних, байдуже ставляться до цього 25,6%, негативно — 35,7%.

Таким чином, як зауважили соціологи, більш ніж половина українців/ок не мають заперечень проти цього. Якщо два роки тому розрив між тими, хто підтримує цивільне партнерство для одностатевих пар, і тими, кому це не подобається, становив 18,3% на користь останніх, то у 2024 році він скоротився до 7%.

Як і в попередні роки, переважна більшість опитаних (68,3%) позитивно ставляться до участі ЛГБТ у захисті України від російської агресії, а частка тих, хто ставляться до цього негативно, скоротилася до 7,1%.

При цьому експерти зазначили, що, традиційно для опитувань щодо ЛГБТК, позитивне ставлення продемонстрували жінки та молодь.

Зокрема, що стосується запровадження цивільного партнерства для одностатевих пар, то серед жінок частка позитивних відповідей (32,3%) практично дорівнює кількості негативних (32,4%). Серед молодих людей віком 18-29 років рівень підтримки цивільного партнерства (37,3%) вже значно перевищує негативне ставлення (24,9%), і схожі результати були отримані для людей віком 30-39 років: 37,5% проти 33,2%, відповідно.

Довідка. Опитування проводилося упродовж 26 травня – 1 червня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2011 респондентів від 18 років, що мешкають у всіх підконтрольних уряду України територіях.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%; 2,1% для показників, близьких до 25%; 1,5% – для показників, близьких до 10%; 1,1% – для показників, близьких до 5%. За умов війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення.

Політична асамблея Європейської народної партії одноголосно ухвалила Резолюцію на підтримку України, яку вніс п’ятий Президент України та лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко.

56-річна киянка отримала вирок за вбивство кота.

Сухопутна частина ворожого угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580 тисяч російських військових.

Суд виніс вирок закарпатському депутату, який торік у грудні підірвав гранати у залі сільради. Він проведе за ґратами решту життя.

На так звану “тисячу Зеленського” для всіх українців цього року витратять 5 мільярдів гривень. У 2025 році на програму планують виділити 10 мільярдів гривень.