Понад п’ять років тюрми отримала організаторка псевдореферендуму на Луганщині

Джерело: Служба безпеки України

Організаторку фальшивого референдуму на Луганщині засудили до п’ятьох з половиною років тюремного ув’язнення із конфіскацією майна. 

Весною 2023 року співробітники української спецслужби затримали її під час поїздки до Києва, де вона намагалася отримати соціальні виплати як внутрішньо переміщена особа з тимчасово захопленої частини сходу України.

За даними слідства, вона є мешканкою Старобільська й після окупації міста підтримувала російських загарбників та співпрацювала з ними.

Жінку разом з її матір’ю призначили до складу місцевого окупаційного “виборчкому”, де вона брала участь у “мобільних групах”, які складали списки “виборців” та контролювали їх прибуття на “голосування” для створення видимості виборчого процесу. 

Вона також отримувала від окупантів “винагороду” в російських рублях за свою колабораційну діяльність.

Суд визнав її винною за статтею 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та статтею 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Начальник штабу збройних сил Польщі Веслав Кукула заявив, що Польщі знадобиться набагато більша армія, чого може бути важко досягти, враховуючи старіння населення країни, якщо вона хоче захистити себе від війни.

Протягом дня, 5 жовтня, російські загарбники здійснили 61 обстріл прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 108 вибухів. 

Станом на 22:00 суботи, кількість бойових зіткнень на фронті збільшилась до 147.

Україна представить свій “план перемоги” на черговій зустріч із лідерами країн Контактної групи з питань оборони України (Рамштайн) в Німеччині 12 жовтня, повідомив Президент України Володимир Зеленський.

В партії “Слуга народу” заявили, що керівниця Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяна Крупа, яку викрили на незаконному збагаченні, була обрана депутатом, але не є членкинею партії.