Попри санкції, кількість російських мільярдерів зросла до рекордних 125 осіб – Forbes

Джерело: Forbes

У 2024 році кількість російських мільярдерів у світовому рейтингу Forbes зросла зі 110 до 125 осіб, попри запроваджені західні санкції. Це найвищий результат за історію списку найбагатших бізнесменів світу.

Нині показник більший, ніж до початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Сукупний статок російських мільярдерів за рік збільшився на 14%, – до $576,8 млрд. Водночас показник нижчий за рекорд 2021 року — тоді сумарний капітал 123 мільярдерів становив $606,2 млрд.

Найбагатшим російським мільярдером вперше визнали співвласника нафтової компанії РФ “Лукойл” Вагіта Алєкпєрова, статки якого оцінили у $28,6 млрд.

Вперше кількість росіян у списку найбагатших бізнесменів світу подолала тризначну позначку у 2008 році, тоді до рейтингу увійшли 110 осіб. Вже наступного року кількість російських мільярдерів скоротилася до 32. Після цього щорічна статистика мільярдерів стала нагадувати гойдалку: рекордне значення, після падіння та поступове збільшення. За рекордом у 2014 році відбулося запровадження перших санкцій та зниження кількості мільярдерів. Нове максимальне значення досягнуто через сім років у 2021 році. У 2022 році — запровадження нових санкцій, після чого кількість російських мільярдерів знову скоротилася.

Цього року в рейтингу Forbes одразу 19 новачків з РФ. Більшість нових мільярдерів заробили капітал у споживчому секторі — роздрібній торгівлі, сільському господарстві та житловому будівництві.

Раніше стало відомо, що російські олігархи, які перебувають під західними санкціями, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну вивели з Європи активи на десятки мільярдів доларів.

  • Верховний суд Європейського Союзу 20 грудня 2023 року, підтвердив санкції проти російського мільярдера Романа Абрамовича, які були застосовані до нього після вторгнення Росії в Україну.
  • Американський уряд заявив, що витрачає понад 7 мільйонів доларів на рік на утримання яхти, конфіскованої у російського мільярдера Сулеймана Керімова, і закликав суд дозволити виставити судно на аукціон до вирішення суперечки про право власності.
  • Окружний суд м. Спліт (Хорватія) ухвалив рішення передати Україні яхту Royal Romance, яка належала куму президента РФ Путіна Віктору Медведчуку.
  • У Фінляндії, на острові Котасаарі, правоохоронці провели обшуки. Він належить російському мільярдеру Ігорю Кесаєву, тому поліціянти шукали активи, які підлягають арешту та заморожуванню, а також слідчі матеріали.

США мають намір повернути контроль над Панамським каналом, послабивши вплив Китаю на стратегічний об’єкт, заявив міністр оборони Піт Гегсет під час візиту до Панами. Вашингтон має намір поглибити безпекову співпрацю з Панамою, щоб не дозволити Китаю використати комерційні зв’язки для шпигунства.

США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.

Щонайменше десяток республіканців Палати представників США розглядають можливість підтримати законопроєкт конгресмена Дона Бейкона (республіканець, Небраска), котрий обмежить повноваження президента щодо запровадження тарифів без схвалення Конгресу.

Пізно ввечері 8 квітня російські війська здійснили черговий масований запуск дронів. У Харкові та Дніпрі через російські атаки є постраждалі. Також у містах зайнялися пожежі на місцях прильотів.

За результатами перевірок представниками омбудсмена шкіл-інтернатів, психоневрологічних диспансерів та дитячих будинків правоохоронці розпочали вісім кримінальних проваджень, мовиться у відповіді секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на запит hromadske.