Порошенко оголосив план захисту бізнесу від свавілля силовиків і закликав до обговорення

Джерело: Петро Порошенко у Facebook

П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко запропонував “План невідкладних дій для захисту інвестицій і бізнес-клімату в Україні”.

Петро Порошенко зазначив, що держава має працювати з бізнесом як з партнером, а не влаштовувати силові “маски-шоу” без рішень судів. Також він зауважив, що інвест-клімат необхідно рятувати не ситуативними рішеннями РНБО, а системними змінами.

“Наша команда пропонує суспільству “План невідкладних дій для захисту інвестицій і бізнес-клімату в Україні”.  Це комплексний документ”, – пояснив Петро Порошенко.

Отже, п’ятий президент України пропонує наступні зміни до законодавства, які мають на меті захистити платників податків і роботодавців:

  • Перезавантажити Бюро економічної безпеки із залученням авторитетних міжнародних експертів (як у випадку з ВАКС, НАБУ чи САП), під ретельним міжнародним та громадським контролем.

Комісія за участі провідних український і міжнародних експертів проводить конкурсний відбір керівництва БЕБ і атестує професійну відповідність його співробітників. Громадська рада доброчесності – перевіряє співробітників БЕБ на доброчесність.

  • Забезпечити виключну підслідність реформованого Бюро економічної безпеки щодо підприємців. Ані ДБР, ані СБУ, ані Нацполіція, ані Офіс генерального прокурора чи інші “внутрішні органи” не мають права і на гарматний постріл наближатися до бізнесу. Отримані матеріали вони мають протягом 24 годин передати до БЕБ.
  • Не може бути так, що силовики вдираються до бізнесу і зупиняють його роботу. Маємо позбавити правоохоронні та контролюючі служби такої юридичної і практичної можливості.
  • Заборонити незаконні арешти грошових коштів на рахунках підприємств. Бізнес не має зупиняти роботу. Встановити, що арешт активів може накладатися не більше двох місяців.
  • Ніяких обшуків, затримань за 208-ю статтею КПК України. Ця стаття стосується злочинів проти особи та держави, а не питань, пов’язаних з інвестиційним чи бізнес-кліматом.
  • Розмір застави для економічних злочинів не може перевищувати розмір імовірної шкоди.
  • Встановити право суб’єктів господарювання зарезервувати на своєму рахунку в українському банку кошти в сумі збитків, які їм інкримінуються (“кримінальний депозит”). Таке резервування автоматично припиняє кримінальне провадження. І переводить питання у господарський суд як господарський спір. Якщо збитки буде доведено — вони компенсуються із зарезервованих коштів.
  • Запровадити відповідальність силовиків та суддів за незаконні правочини, за необґрунтовані підозри і обвинувачення — з обов’язковою компенсацією ними збитків. Коли наступного разу із високих кабінетів пролунає дзвінок, суддя тричі подумає, чи ризикувати своєю посадою та майном.

“Бізнес не тільки створює робочі місця, платить податки і зарплати, фактично фінансує армію. А ще й волонтерить і виживає під обстрілами. Бізнес — це партнер держави, і ми маємо його захистити. Але справа не тільки в бізнесі. Сьогодні 98% українців живе надіями на майбутнє членство України в ЄС та НАТО. Тому ми запрошуємо всіх до дискусії. Відповідні матеріали з текстами й проєктами рішень будуть надіслані всім зацікавленим особам. Я запрошую бізнес до компетентного, професійного, державницького, патріотичного діалогу, щоб ми захистили європейський вибір України”, – резюмував п’ятий президент.

  • Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко пояснив, що тиск силовиків на бізнес загалом погіршує економічну ситуацію всередині країни, а також може зашкодити отриманню фінансової допомоги від іноземних партнерів.
  • Працівники ДБР спільно з ДСР Нацполіції затримали на кордоні з Польщею бізнесмена Ігоря Мазепу, якого звинувачують нібито в організації схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС.

Ввечері 26 грудня російські війська завдали ракетного удару по Запоріжжю, поціливши по промисловій інфраструктурі міста, повідомив голова ОВА Івн Федоров.

Видобуток російського “Газпрому” у 2024 році збільшиться на 61 мільярд кубометрів, до близько 416 мільярдів кубометрів газу, заявив глава компанії РФ Олексій Міллер.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 грудня. З початку доби відбулося 164 бойових зіткнення.

ГУР МО та Центр протидії дезінформації РНБО запускають новий розділ “Рупори кремля” порталу War & Sanctions з переліком російських пропагандистів та медіаменеджерів.

Народний депутат Олександр Куницький, котрий нині вже три місяці перебуває за межами України, оформив відрядження до США у період з 21 по 28 вересня 2024 року. За мету поїздки вказали “поглиблення українсько-американської міжпарламентської співпраці”. Однак, з того часу до України нардеп від фракції “Слуга народу” так і не повернувся, з’ясували журналісти.