Порошенко оголосив план захисту бізнесу від свавілля силовиків і закликав до обговорення

Джерело: Петро Порошенко у Facebook

П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко запропонував “План невідкладних дій для захисту інвестицій і бізнес-клімату в Україні”.

Петро Порошенко зазначив, що держава має працювати з бізнесом як з партнером, а не влаштовувати силові “маски-шоу” без рішень судів. Також він зауважив, що інвест-клімат необхідно рятувати не ситуативними рішеннями РНБО, а системними змінами.

“Наша команда пропонує суспільству “План невідкладних дій для захисту інвестицій і бізнес-клімату в Україні”.  Це комплексний документ”, – пояснив Петро Порошенко.

Отже, п’ятий президент України пропонує наступні зміни до законодавства, які мають на меті захистити платників податків і роботодавців:

  • Перезавантажити Бюро економічної безпеки із залученням авторитетних міжнародних експертів (як у випадку з ВАКС, НАБУ чи САП), під ретельним міжнародним та громадським контролем.

Комісія за участі провідних український і міжнародних експертів проводить конкурсний відбір керівництва БЕБ і атестує професійну відповідність його співробітників. Громадська рада доброчесності – перевіряє співробітників БЕБ на доброчесність.

  • Забезпечити виключну підслідність реформованого Бюро економічної безпеки щодо підприємців. Ані ДБР, ані СБУ, ані Нацполіція, ані Офіс генерального прокурора чи інші “внутрішні органи” не мають права і на гарматний постріл наближатися до бізнесу. Отримані матеріали вони мають протягом 24 годин передати до БЕБ.
  • Не може бути так, що силовики вдираються до бізнесу і зупиняють його роботу. Маємо позбавити правоохоронні та контролюючі служби такої юридичної і практичної можливості.
  • Заборонити незаконні арешти грошових коштів на рахунках підприємств. Бізнес не має зупиняти роботу. Встановити, що арешт активів може накладатися не більше двох місяців.
  • Ніяких обшуків, затримань за 208-ю статтею КПК України. Ця стаття стосується злочинів проти особи та держави, а не питань, пов’язаних з інвестиційним чи бізнес-кліматом.
  • Розмір застави для економічних злочинів не може перевищувати розмір імовірної шкоди.
  • Встановити право суб’єктів господарювання зарезервувати на своєму рахунку в українському банку кошти в сумі збитків, які їм інкримінуються (“кримінальний депозит”). Таке резервування автоматично припиняє кримінальне провадження. І переводить питання у господарський суд як господарський спір. Якщо збитки буде доведено — вони компенсуються із зарезервованих коштів.
  • Запровадити відповідальність силовиків та суддів за незаконні правочини, за необґрунтовані підозри і обвинувачення — з обов’язковою компенсацією ними збитків. Коли наступного разу із високих кабінетів пролунає дзвінок, суддя тричі подумає, чи ризикувати своєю посадою та майном.

“Бізнес не тільки створює робочі місця, платить податки і зарплати, фактично фінансує армію. А ще й волонтерить і виживає під обстрілами. Бізнес — це партнер держави, і ми маємо його захистити. Але справа не тільки в бізнесі. Сьогодні 98% українців живе надіями на майбутнє членство України в ЄС та НАТО. Тому ми запрошуємо всіх до дискусії. Відповідні матеріали з текстами й проєктами рішень будуть надіслані всім зацікавленим особам. Я запрошую бізнес до компетентного, професійного, державницького, патріотичного діалогу, щоб ми захистили європейський вибір України”, – резюмував п’ятий президент.

  • Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко пояснив, що тиск силовиків на бізнес загалом погіршує економічну ситуацію всередині країни, а також може зашкодити отриманню фінансової допомоги від іноземних партнерів.
  • Працівники ДБР спільно з ДСР Нацполіції затримали на кордоні з Польщею бізнесмена Ігоря Мазепу, якого звинувачують нібито в організації схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.

Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.

Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.

Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.

16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.