Порошенко: Питання відбудови музею Шухевича не може бути темою для політичних чвар

Джерело: Петро Порошенко/Facebook

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар.

Порошенко аргументує, що попри прохання родини Шухевича та представників львівської громади відновити будівлю в її історичному вигляді, влада свідомо затягує процес, оголошуючи конкурс на кращий проєкт. Тоді як уцілілі фрагменти експозиції та будівлі руйнуються просто неба. Політик нагадав, що Фонд Порошенка запропонував профінансувати відновлення історичної памʼятки і надав керівництву Музею гарантійний лист на 4 млн грн.

“Шухевич може почекати” — так спільно постановили у високих кабінетах Львова та Києва у відповідь на мою пропозицію відбудувати музей власним коштом. Майже два місяці минуло з 1 січня — дня, коли ворожий “шахед” орків влучив у будівлю музею — досі не зроблено нічого. Не маю жодного сумніву, що вказівку рубати під корінь пропозицію мого Фонду відновити музей Головного Командира УПА Ратуша отримала зі столиці, – зазначив Порошенко.

Джерело: Петро Порошенко/Facebook

Глава фракції переконаний, що влада оголошує “міжнародні конкурси”, щоб тягнути час.

А ще, не дай Боже, витратять на це бюджетні кошти замість віддати їх на армію. І попри прохання родини, думки українських архітекторів та митців і просто небайдужих українців залишити музей таким, який він був до влучання російської ракети, мають намір ігнорувати цю вимогу через безвідповідальне політиканство, – обурився пʼятий президент.

Народний депутат припустив, що таким діячам “не очевидно, що є часи і питання, коли і в яких не залишається місця для старих політичних чвар”. Він додав, якби вони керувалися саме цим простим правилом політичної єдності, то пошкоджений росіянами музей був би відновлений його командою до 5 березня, коли командувач дав свій останній бій та прийняв смерть за Україну.

Я вже казав і скажу ще раз. Якщо ви хочете долучитись до цього проекту, дуже прошу: вшануймо памʼять музею всі разом і не даймо історичній памʼятці лежати під снігом, дощем та сонцем. Бо до літа там не залишиться нічого. Я закликаю до єдності, особливо перед такою постаттю, як Роман Шухевич, ім’я якого вже давно має об’єднувати українців, – резюмував політик.

Раніше Фонд Порошенка направив відкритого листа Львівському міському голові Андрію Садовому з метою пришвидшення процесу відбудови Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, зруйнованого під час російської атаки.

Зазначимо, що п’ятий президент України та лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко звернувся з листом до директора Львівського історичного музею щодо співпраці у відновленні Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, зруйнованого під час російської атаки.

За даними Фонду, ​6 лютого на 21 позачерговій сесії Львівської обласної ради депутати прийняли рішення “Про відбудову, збереження та розвиток музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича”.

У Фонді Порошенка наголошують, що, згідно зі згаданим рішенням, музей має бути відновлено в первісному вигляді, а Львівська ОВА спільно з Львівською обласною та міською радами повинні вжити заходів для збереження експонатів.

​Звертаємось до Вас, як людини яка свідомо чи несвідомо гальмує процес відбудови музею, з проханням невідкладно прийняти рішення про відновлення будинку-музею в його первісному вигляді; визначити замовника робіт з відбудови музею; надати дозвіл на проведення будівельних робіт із відбудови музею та погодити необхідну проектно-кошторисну документацію у встановленому порядку, – йдеться в листі.

У Фонді ще раз підтвердили свої зобов’язання щодо фінансування відбудови музею Романа Шухевича “незалежно від замовника робіт та вибраного під час прозорої тендерної процедури виконавця робіт”.

Генерал-хорунжий УПА Шухевич не має могили. Генерал Шухевич має місце останнього бою. Ми зобов’язані зберегти це місце для наших нащадків!

7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.

Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.

7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.

7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.