Порошенко у Вашингтоні закликав союзників допомогти Україні необхідним озброєнням
Джерело: Європейська Солідарність
П’ятий Президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко виступив у Council on Foreign Relations у Вашингтоні, де закликав Захід забезпечити Україну всім необхідним озброєнням.
Політик наголосив, що військові потужності Росії та її союзників – Ірану і КНДР – зараз переважають потужності західних партнерів України. Відтак, невідомо, куди РФ спрямує тисячі своїх ракет і дронів у найближчому майбутньому.
“Наступні 50 днів вирішальні для майбутнього світу, а не тільки для майбутнього України. Кожен день – це втрачений час. Десятки невинних убитих мирних українських громадян”, – сказав Порошенко.
Він додав, що у вересні та жовтні Росія випустила по Україні 1700 та 2070 “шахедів” відповідно, додавши, що невдовзі РФ може запустити ударні БпЛА і по країнах-членах НАТО.
“Це нова якість війни. Ця війна відрізняється від 2014 року, і ця війна відрізняється від 2022 року. Ви знаєте, скільки ракет, у тому числі балістичних, у тому числі корейських, отримали росіяни тільки в жовтні? Більше 2000. А скільки ракет ППО в той же час отримали ми? 130”, – констатував лідер “ЄС”.
Він додав, що Україні “зі 130 ракетами ППО” важко протистояти такій кількості повітряних засобів нападу.
“Це доказ, що це не війна Росії проти України. Це війна Росії, Ірану, Кореї, тому що 40% цих ракет були північно-корейськими. І хтозна, куди полетять ці ракети після України”, – попередив Порошенко.
Український політик наголосив, що вартість кожного артилерійського снаряда, виготовленого для України у США, сягає понад 6000 доларів, тоді як РФ платить Північній Кореї по 450 доларів за снаряд.
Відтак, за словами Порошенка, західна економіка повинна перевести економіку на “військові рейки”, аби мати змогу конкурувати з Росією, Іраном та КНДР.
“Наш артилерійський снаряд має коштувати 500 доларів. І ми повинні виробляти їх більше. Нам потрібно виробляти більше ракет, але ми не можемо вигравати лише кількістю. У нас – технологічно розвинена нація. Ми повинні навчитися вигравати цю битву за допомогою технологій. Україна не може кількісно здолати Росію. Тому що ми маємо резерв на один мільйон людей – а Росія має 27. Але вся коаліція НАТО є сильною економічно та сильною технологічно. І ми повинні перевершити Росію розумом та технологіями”, – пояснив Порошенко.
Він додав, що проти 2000 БпЛА, якими окупанти атакують Україну, ЗСУ повинні мати 3000 ударних БпЛА, щоб завдавати ударів у відповідь по території РФ.
Тому, наголосив Петро Порошенко, у такій ситуації він не розуміє, чому виникла дискусія щодо дозволу атакувати західними ракетами углиб по цілях на російській території.
“Чому атакують об’єкти критичної енергетичної інфраструктури, лікарню, університет, а ми не маємо права давати відповідь по законних військових цілях? Це несправедливо. Немає пояснень”, – зауважив Порошенко.
Він додав, що ті, хто бояться Третьої світової війни, повинні пам’ятати: із Путіним можна розмовляти лише мовою об’єднаної сили.
“Я тут розраховую на президента Трампа. Він дуже добре розмовляє цією мовою. Пункт номер два: Путін йде настільки далеко, наскільки ми йому дозволяємо. І пункт номер три. Не бійтеся Путіна. І не бійтеся перемоги України. Не бійтеся перемогти Росію. Краще, ефективніше і дешевше зупинити Путіна в Україні”, – резюмував Петро Порошенко.
- П’ятий Президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко під час Парламентської асамблеї НАТО запитав у виконувача обовʼязків заступника Генерального секретаря Бориса Руге, чи готові західні партнери збивати російські ракети та дрони над територією країн-членів Альянсу.
- Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час сесії Парламентської асамблеї НАТО в Канаді наголосив на важливості надання Україні запрошення до членства в Альянсі. За його словами, це стане вирішальною відповіддю на агресивні дії Росії, зокрема на ракетні удари.
- Росія використовує північнокорейських солдатів і зброю з Ірану, а це означає, що Третя світова війна вже почалася, заявив лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко під час Політичної асамблеї Європейської народної партії на Мальті.
15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.
На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.