Порошенко закликав депутатів ФРН дозволити ЗСУ бити по території РФ західною зброєю

Джерело: Петро Порошенко/Facebook

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, котрий бере участь у Парламентській асамблеї НАТО в столиці Болгарії, на зустрічі з делегацією ФРН, закликав німецьких депутатів до нового формату підтримки України

Порошенко закликав перейти до нового виміру військової підтримки України з боку Заходу, зазначивши, що існуючі рамки допомоги є недостатніми для перемоги над агресором.

ФРН має підтвердити стратегічне лідерство і просувати зростання обсягів військової допомоги Україні у розмірі одного відсотка від ВВП, надати ЗСУ право на використання західної зброї проти цілей на території росії, розмістити німецькі збройні контингенти, спільні військові підприємства та склади на території України, а також збільшити поставки високоточної зброї Україні, – зауважив політик.

Також за словами народного депутата, німецькі лідери мають схвалити важливе рішення щодо запрошення України приєднатися до Вашингтонського договору НАТО.

Зауважимо, 26 травня канцлер ФРН Олаф Шольц відкинув заклики використовувати поставлену зброю  для ударів по території Росії.

Тоді як у лютому генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.

У травні глава МЗС Великої Британії Девід Кемерон пообіцяв 3,7 мільярда доларів щорічної військової допомоги Україні  “стільки, скільки це буде потрібно”, додавши, що Лондон не заперечує проти використання зброї на території Росії.

Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав коментарі Кемерона “небезпечними”.

Володимир Зеленський повідомив, що російська армія нині має суттєву перевагу в кількості сил та боєприпасах. Окрім того, ворог систематично обстрілює великі українські міста, цілячи по критичній інфраструктурі. Тому, зауважив, що важливо отримати чіткий сигнал від партнерів разом з відповідним озброєнням для превентивних ударів по території РФ, зокрема у місцях скупчення російських військ та техніки.

Окрім цього, спікер Палати представників від Республіканської партії Майк Джонсон, на запитання щодо дозволу Україні завдавати ударів по цілях на території Росії американською зброєю, зазначив, що варто дозволити вести війну, як українці “вважають за потрібне”. Тоді як політику “мікрокерування” назвав “не дуже хорошою” для Сполучених Штатів.

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що Україна має право застосовувати надане шведське озброєння для ураження об’єктів на території Росії.

На майбутньому саміті НАТО, котрий відбудеться у Вашингтоні з 9 по 11 липня, країни Північноатлантичного альянсу представлять план зміцнення ВПК.

Західного озброєння досі не вистачає на потенційні можливості України у мобілізаційних ресурсах.

Президент Словаччини Петер Пеллегріні повідомив, що його країна збільшить постачання електроенергії в Україну вже восени у межах допомоги на тлі безперервних російських обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури.

Речник оперативного угруповання “Хортиця” Назар Волошин заявив, що українські позиції поблизу мікрорайону Канал у Часовому Яру знищені, тому тримати війська там надто небезпечно.

Російські балістичні ракети б’ють по українських авіабазах, що потенційно створює небезпеку для наданих у майбутньому західних винищувачів F-16.