Постійна місія МАГАТЕ не має повного доступу до усіх об’єктів та обладнання на ЗАЕС – Держатомрегулювання

Джерело: Держатомрегулювання.

Представники постійної моніторингової місії на Запорізькій АЕС не мають можливості перевірити усі важливі для безпеки станції системи та обладнання.

“Як звітує МАГАТЕ, військове обладнання, військова техніка знаходяться в турбінних відділеннях енергоблоків №№ 1, 2, 4. Втім перевірити, що там всередині цих тентованих вантажівок, представники МАГАТЕ не можуть. Російські окупанти не надають такої можливості. Також окупантами обмежується доступ до обладнання і систем важливих для безпеки”, – розповів виконувач обов’язків голови Держатомрегулювання – головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков.

Крім того, він зазначив, що між запитами МАГАТЕ на доступ до тих чи інших систем, обладнання та фактичною перевіркою проходить значний проміжок часу. Цей час окупанти можуть використовувати для здійснення певних маніпуляцій з метою введення представників МАГАТЕ в оману.

“Окупантам, очевидно, є що приховувати. Адже рівень мілітаризації ЗАЕС значно зріс”, – сказав очільник Держатомрегулювання.

Кабінет Міністрів ухвалив зміни у постанову № 560, котрі змінюють алгоритм проходження військово-лікарської комісії. Відтепер користувачі застосунку Резерв+ матимуть змогу не очікувати накладення електронного підпису керівником ТЦК для проходження ВЛК.

26-річний мешканець Львівщини намагався незаконно перетнути кордон із Молдовою, перевдягнувшись у жіноче вбрання. Проте, “ретельне маскування” не спрацювало — прикордонники викрили чоловіка за щетиною та чоловічими рисами обличчя. Тепер йому загрожує адмінвідповідальність. 

Збитки, завдані довкіллю російськими обстрілами українських військових об’єктів, оцінюються приблизно у 367 млрд грн, що еквівалентно близько 9 млрд дол.

Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах. 

Рада Європейського союзу підготувала новий санкційний регламент, в якому Росію вперше офіційно звинуватять у застосуванні сльозогінного газу CS на фронті в Україні.