Поступки Росії та вибори в Україні: Трамп висунув жорсткіші вимоги Києву
Джерело: NBCNews
США та Україна проведуть переговори у Саудівській Аравії вже у понеділок. Водночас президент Дональд Трамп наполягає, що підписання угоди про корисні копалини між Вашингтоном і Києвом недостатньо для відновлення військової допомоги та обміну розвідданими.
За даними американських посадовців, Трамп хоче, аби США отримали частку в українських ресурсах, але також вимагає змін у позиції президента Володимира Зеленського щодо мирних переговорів. Серед ключових вимог:
- Готовність до поступок Росії, зокрема територіальних;
- Рух у бік проведення виборів в Україні;
- Розгляд питання про можливу відставку Зеленського.
Через війну вибори в Україні наразі неможливі – діє воєнний стан, запроваджений у 2022 році після вторгнення Росії.
Речник Ради нацбезпеки Білого дому Браян Г’юз заявив: “Президент Трамп бачить позитивний рух з боку України, і ми очікуємо подальшого прогресу на зустрічах у Саудівській Аравії. Сподіваємося, що це допоможе зупинити війну й кровопролиття.”
Тим часом Росія посилила атаки на Україну після припинення Вашингтоном постачання озброєнь і передачі розвідданих. За оцінками ООН, минула п’ятниця стала одним із найсмертоносніших днів для цивільних у 2025 році. Більшість жертв – у підконтрольній Україні частині Донеччини.
Тоді як американські посадовці заявили, що пауза в обміні розвідданими нібито не вплинула безпосередньо на ці атаки, адже вони планувалися заздалегідь. Водночас у США визнають, що нестача даних вже впливає на обороноздатність України.
Республіканці у Конгресі тиснуть на Білий дім, вимагаючи відновити допомогу. Два високопосадовці адміністрації припускають, що постачання озброєнь і розвіддані можуть відновитися вже наступного тижня, зокрема після заяв Зеленського про готовність до переговорів. Український президент наголосив, що Київ “готовий працювати під сильним керівництвом президента Трампа для досягнення тривалого миру”.
США продовжують передавати Україні лише оборонні розвіддані, які допомагають реагувати на російські атаки. Однак вони більше не надають координати для ударів по російських цілях, що створює прогалини, які наразі намагаються закрити європейські союзники.
Як зауважив один із західних високопосадовців, “кожен день без американської підтримки грає на користь Росії”.
Раніше ми повідомляли, що Трамп висунув умови для підписання угоди з Україною щодо рідкісноземельних металів: Київ має домовитися з Москвою про швидке припинення вогню та розпочати переговори.
За словами джерел, знайомих з ситуацією, Вашингтон готовий укласти угоду, призупинену після інциденту між Трампом і Володимиром Зеленським минулого тижня, але лише за умови, що український глава погодиться на конкретний план щодо перемир’я та діалог з Росією.
Ці додаткові умови є основною причиною, чому економічну угоду ще не підписали, попри публічні заяви Трампа та Зеленського про готовність завершити процес.
Своєю чергою, європейські країни, зокрема Велика Британія та Франція, працюють над планом надання Україні гарантій безпеки, що є необхідною умовою для стабільного мирного договору. Однак, вони мають сумніви щодо того, чи буде Путін готовий до компромісу, зокрема щодо присутності західних миротворців в Україні.
Підписання угоди без безпекових гарантій для України може поставити під загрозу стабільність і безпеку Європи, – попереджають європейські посадовці.
Раніше Емманюель Макрон заявив, що Лондон й Париж пропонують встановити в Україні перемир’я на один місяць зокрема із забороною ударів по енергетичній інфраструктурі.
Своєю чергою, президент Чехії Петер Павел наголосив на необхідності сформувати “широку коаліцію” країн-союзниць з метою підтримки “справедливого миру в Україні”. Павел акцентував, що “мир” на умовах агресора є капітуляцією.
Тоді як Кір Стармер заявив, що Велика Британія та Франція працюватимуть спільно з Україною, щоб представити мирний план США. За словами прем’єра, після обговорень із Зеленським, Трампом і Макроном досягнуто домовленості про те, що Велика Британія разом із Францією та, “можливо, одним або двома іншими” країнами працюватимуть з Києвом, щоб зупинити війну. Далі цей мирний план представлять США.
Також Стармер заявив, що США мають надати гарантії безпеки у разі, якщо Європа погодиться розпочати в Україні миротворчу операцію. Він зазначив, що вважає своїм завданням виступити мостом між президентами України та США. При цьому глава британського уряду додав, що не вважає поведінку Зеленського у Вашингтоні неправильною. На думку Стармер, Дональд Трамп хоче бачити міцний мир в Україні, попри його риторику та ставлення до Зеленського.
- У своєму інтерв’ю для Fox News президент США Дональд Трамп порушив питання свого політичного курсу щодо РФ і чуток щодо його компліментарності режиму президента РФ Володимира Путіна. Зокрема, він запевнив, що його позиція щодо Росії є жорсткою.
- Американський мільярдер Ілон Маск заявив, що весь український фронт “завалиться”, якщо він відключить свої системи Starlink.
- Зустріч США та України відбудеться “найближчим часом”, заявив глава Офісу президента Андрій Єрмак 5 березня.
- Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер і президент Франції Еммануель Макрон п’ять днів підштовхували і радили президенту України Володимиру Зеленському, як поводитися з президентом США Дональдом Трампо
Бійці підрозділу Головного управління розвідки Міноборони України “Легіон Свобода Росії” успішно провели засідку на бойовиків Росгвардії з підрозділу “Ахмат” поблизу села Велика Білозерка в тимчасово окупованій Запорізькій області.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 липня. Від початку доби на фронті відбулося 115 бойових зіткнень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.