Повінь у Росії поширюється, ще у двох містах закликають негайно евакуюватись

Джерело: Reuters

У вівторок, 9 квітня, у двох російських містах пролунали сирени, які попереджають людей про негайну евакуацію, оскільки повінь поширюється і дві великі річки піднялися до найвищого рівня за останні 70 років.

Фото: Reuters

Також швидке танення снігу на смугах Уральських гір і Сибіру призвело до розповсюдження деяких найбільших річок, що течуть через Росію.

В російському місті Курган попередили людей про необхідність негайної евакуації. 

“Ми вас чудово розуміємо: на заклик місцевої влади покинути свої володіння і кудись переїхати важко. Краще ми потім разом посміємося над гідрологами і прославимо Бога за чудо нашого спільного спасіння. Але давайте це зробимо живими”, – сказав губернатор Вадим Шумков, додавши, що залишатися вдома – це дурість.

Фото: Reuters

Надзвичайні ситуації оголошено в Оренбурзі, Кургані та Тюмені, головному нафтовидобувному регіоні Західного Сибіру. Пік повені очікується в Оренбурзі в середу.

У місті Звериноголовське Курганської області рівень води піднявся на 74 сантиметри лише за дві години. У Кургані під загрозою перебувають понад 19 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Сон під час зустрічі з помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелем Крітенбрінком, заявив, що В’єтнам вважає США “стратегічно важливим партнером” та планує зміцнювати партнерські відносини з Білим домом для “сприяння розвитку Всеосяжного стратегічного партнерства”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.

23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані.