Повітряний простір Польщі перетнув невідомий об’єкт під час масованої атаки РФ на Україну
Джерело: RMF24
26 серпня під час ракетно-дронової атаки Росії на Україну було зафіксовано порушення повітряного простору Польщі. Оперативне командування Збройних сил Польщі повідомило, що “повітряний об’єкт” залетів на територію країни в районі українського Червонограда.
Командування додало, що, ймовірно, це був безпілотник, а не ракета. Генерал Мацей Кліщ сказав, що цей об’єкт зафіксували щонайменше три радіолокаційні станції. Його пошуки на польській території продовжуються.
Припускається, що безпілотник міг впасти в районі містечка Тишовце, яке знаходиться приблизно за 30 кілометрів від кордону Польщі з Україною.
Під час цієї атаки польську військову авіацію знову підняли в небо, написало оперативне командування польської армії у соцмережі X, Нині це є стандартною процедурою після інциденту 24 березня, коли одна з російських ракет порушила польський повітряний простір на 39 секунд у районі села Осердув у Люблінському воєводстві.
- Зранку 26 серпня росіяни атакували 15 областей України, застосувавши різні види озброєння. Яка ситуація по регіонах –за посиланням.
- Ситуація в енергетичній сфері України залишається складною після ракетного обстрілу 26 серпня з боку Росії. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, наслідки ударів ще уточнюються.
- Зранку 26 серпня одним з атакованих енергооб’єктів силами ЗС РФ стала Київська гідроелектростанція (ГЕС), що знаходиться біля міста Вишгород. На відео видно пожежу та руйнування.
- Російську атаку на енергооб’єкти 26 серпня віднесуть до однієї з наймасовіших, сказав радник прем’єр-міністра України, член наглядової ради “Укренерго” Юрій Бойко.
У Тернополі та області діють графіки погодинних відключень електроенергії. У середу, 27 листопада, електроенергію надаватимуть кожній з п’яти черг по шість годин на добу, а одній з черг — п’ять годин.
Цьогоріч новорічні свята в Києві відзначатимуть без масових зібрань, заходів та ярмарків. Рішення ухвалила Рада оборони столиці з урахуванням безпекових вимог та режиму обмеження використання електроенергії.
26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 26 листопада. З початку доби відбулося 208 бойових зіткнень. На Покровському напрямку ситуація складна, проте контрольована Силами оборони.
Україна не чинитиме перешкод полякам у пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії. Про це мовилося під час зустрічі міністра МЗС Польщі Радослава Сікорського з українським колегою Андрієм Сибігою.