Пожежа на окупованій ЗАЕС: у МАГАТЕ не змогли встановити причину займання

Джерело: Reuters

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило, що їх працівники оглянули градирню на окупованій росіянами Запорізькій АЕС, де днями виникла пожежа, однак встановити причину займання не змогли.

Про пожежу стало відомо у неділю, 11 серпня. Займання на ЗАЕС помітили у Нікополі. Голова Нікопольської РВА Євген Євтушенко припустив, що це може бути російська провокація.

Водночас у Росії заявили, що причиною займання стала нібито атака безпілотників з боку України.

МАГАТЕ, здійснивши огляд градирні, повідомило, що не виявило ніяких ознак атаки БпЛА. Щобільше, фахівці також вважають, що ймовірність виникнення займання біля основи градирні дуже низька.

“Команда поки не змогла зробити остаточні висновки (щодо пожежі) ґрунтуючись на висновках та спостереженнях”, – повідомили в агентстві.

Попередньо, вважають експерти, осередок пошкодження – внутрішня частина вежі на рівні водороздільного сопла на висоті близько 10 метрів.

“Команда підтвердила, що не було значних ознак порушення уламків, попелу або сажі, розташованих біля основи градирні. Ядерна безпека станції не постраждала, оскільки градирні зараз не працюють”, – заявили в МАГАТЕ.

Державний секретар США Марко Рубіо застеріг Росію від затягування з переговорами про припинення вогню.

Регуляторні органи Європейського Союзу готують штрафні санкції проти соціальної мережі X Ілона Маска за порушення закону про боротьбу з незаконним контентом і дезінформацією.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що аграрний експорт становить понад 50% всього експорту України — порівняно з березнем 2024 року цей показник зріс на 4,5%.

 Уряд ухвалив постанову, завдяки якій відтепер військові одружуватимуться в застосунку “Дія” поза чергою.

Перші квітневі вихідні будуть по-весняному мінливими. У суботу ще буде відчутно тепло, особливо на сході та півдні, проте у декількох регіонах дощитиме. У неділю погода різко зміниться: на заході очікуються похолодання, опади та навіть мокрий сніг. Додайте до цього підвищену магнітну активність і погіршення якості повітря в окремих містах — і отримаєте непросте випробування для організму.