Позиція Шольца щодо постачання Україні далекобійних ракет Taurus залишається незмінною

Джерело: Bild

У Німеччині дебати стосовно постачання ракетної системи Taurus Україні розгорілися з новою силою: керівники партій ХДС/ХСС, ВДП та “Зелених” вимагають якнайшвидше схвалити постачання.

Зауважується, що обговорення відновилося після того, як, згідно з повідомленнями американських ЗМІ, президент США Джо Байден дозволив Україні використовувати ракети ATACMS для ударів по глибині російської території.

Позиція канцлера Німеччини залишається “незмінною”, заявив заступник офіційного представника уряду ФРН Вольфганг Бюхнер. За його словами, Олаф Шольц чітко визначився в цьому питанні і сказав, що не змінить свою позицію.

Тож Шольц йде врозріз із думкою найбільшої опозиційної партії ХДС/ХСС, котра вийшла з правлячої коаліції і навіть свого коаліційного партнера — партії “Зелені”.

Кандидат у канцлери від партії “Зелені”Роберт Габек заявив, що, будучи главою уряду, він негайно відправив би Україні крилаті ракети Taurus. Міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок (партія “Зелені”) зауважила, що мова про те, щоб “українці не чекали, поки ракета перетне кордон, а змогли знищити військові бази запуску заздалегідь”.

Також лідер ХДС Фрідріх Мерц давно виступає за постачання Taurus Україні.

Глава ВДП Крістіан Лінднер вже тривалий час підтримує передачу Taurus. Керівник фракції ВДП у Бундестазі Крістіан Дюр навіть запропонував провести повторне голосування з питання Taurus у парламенті до дострокових виборів до Бундестагу. Він сподівається, що політики зможуть сформувати більшість і подолати “вето” Шольца щодо ракет.

Є один важливий аспект: навіть якщо Бундестаг дасть зелене світло на постачання Taurus, це рішення не буде обов’язковим до виконання. Річ у тім, що рішення про постачання окремих видів озброєнь ухвалює не парламент, а Федеральна рада безпеки. А це означає, що останнє слово залишається за Шольцем, котрий якраз очолює цей орган.

Читайте також: Навіть гіпотетична можливість ударів ракетами змусила РФ перемістити бойову авіацію – ЗМІ

Видобуток російського “Газпрому” у 2024 році збільшиться на 61 мільярд кубометрів, до близько 416 мільярдів кубометрів газу, заявив глава компанії РФ Олексій Міллер.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 грудня. З початку доби відбулося 164 бойових зіткнення.

Росія продовжує імпортувати іноземні літаки, порушуючи санкції США та ЄС. З початку 2024 року до країни ввезли щонайменше 28 повітряних суден, включно з пасажирськими Bombardier, Airbus і Boeing.

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав повідомив, що Папа Римський Франциск прийняв запрошення відвідати Україну, однак, дату візиту ще не визначили.

ГУР МО та Центр протидії дезінформації РНБО запускають новий розділ “Рупори кремля” порталу War & Sanctions з переліком російських пропагандистів та медіаменеджерів.