Позиція Шольца щодо постачання Україні далекобійних ракет Taurus залишається незмінною
Джерело: Bild
У Німеччині дебати стосовно постачання ракетної системи Taurus Україні розгорілися з новою силою: керівники партій ХДС/ХСС, ВДП та “Зелених” вимагають якнайшвидше схвалити постачання.
Зауважується, що обговорення відновилося після того, як, згідно з повідомленнями американських ЗМІ, президент США Джо Байден дозволив Україні використовувати ракети ATACMS для ударів по глибині російської території.
Позиція канцлера Німеччини залишається “незмінною”, заявив заступник офіційного представника уряду ФРН Вольфганг Бюхнер. За його словами, Олаф Шольц чітко визначився в цьому питанні і сказав, що не змінить свою позицію.
Тож Шольц йде врозріз із думкою найбільшої опозиційної партії ХДС/ХСС, котра вийшла з правлячої коаліції і навіть свого коаліційного партнера — партії “Зелені”.
Кандидат у канцлери від партії “Зелені”Роберт Габек заявив, що, будучи главою уряду, він негайно відправив би Україні крилаті ракети Taurus. Міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок (партія “Зелені”) зауважила, що мова про те, щоб “українці не чекали, поки ракета перетне кордон, а змогли знищити військові бази запуску заздалегідь”.
Також лідер ХДС Фрідріх Мерц давно виступає за постачання Taurus Україні.
Глава ВДП Крістіан Лінднер вже тривалий час підтримує передачу Taurus. Керівник фракції ВДП у Бундестазі Крістіан Дюр навіть запропонував провести повторне голосування з питання Taurus у парламенті до дострокових виборів до Бундестагу. Він сподівається, що політики зможуть сформувати більшість і подолати “вето” Шольца щодо ракет.
Є один важливий аспект: навіть якщо Бундестаг дасть зелене світло на постачання Taurus, це рішення не буде обов’язковим до виконання. Річ у тім, що рішення про постачання окремих видів озброєнь ухвалює не парламент, а Федеральна рада безпеки. А це означає, що останнє слово залишається за Шольцем, котрий якраз очолює цей орган.
Читайте також: Навіть гіпотетична можливість ударів ракетами змусила РФ перемістити бойову авіацію – ЗМІ
- Німеччина передасть Україні партію з 4 тисяч дронів, оснащених штучним інтелектом, які можуть ефективно вражати цілі на значній відстані.
- У NYT з посиланням на офіційних осіб поінформували, що президент США Джо Байден перше дозволив використовувати Україні надані США ракети великої дальності для ударів вглиб території Росії.
- 17 листопада, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський вирішив прокоментувати поширену раніше у ЗМІ інформацію стосовно дозволу США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів вглиб території РФ. Він зауважив, що ракети скажуть самі за себе.
Міноборони затвердило для використання в Збройних силах та Державній спеціальній службі транспорту 10 зразків-еталонів бойових балістичних шоломів, які відповідають найвищим світовим стандартам захисту. Всі вони мають 1 клас захисту.
Господар Кремля Володимир Путін поскаржився, що на пам’ятну церемонію з нагоди 80-річчя звільнення нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау (Освенцім) не запросили російську делегацію.
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо повідомив про зупинення запровадження анонсованих мит невдовзі після телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом.
Черговий наліт дронів на російські регіони призвів до зупинки одного з найбільших заводів російської держкорпорації “Газпром”.
Фінляндія вважає Росію постійною загрозою для Європи та закликає країни ЄС виділяти більше коштів на оборону.