Працювали «під прикриттям» УПЦ МП: СБУ викрила агентурну мережу ФСБ

Джерело: пресслужба СБУ

Служба безпеки задокументувала нові факти протиправної діяльності агентурної мережі, яка проводила інформаційні диверсії на замовлення ФСБ РФ. Працювали зловмисники під прикриттям діяльності УПЦ Московського патріархату.

Члени організації масово створювали та розповсюджували прокремлівські наративи та медійні провокації. У СБУ пояснили, що це мало дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію та розпалювати релігійну ненависть в Україні.

У результаті комплексних заходів СБУ викрила учасників угруповання у березні 2024 року, чотирьох ключових фігурантів вже затримали. Нині вони перебувають в СІЗО.

Тим часом слідство отримало додаткові докази протиправної діяльності функціонерів вказаної агентурної мережі.

Зокрема встановлено, що головною метою фігурантів було розхитати суспільство на релігійному підґрунті. Викриті агенти прагнули поширити провокативні матеріали серед якомога більшого кола осіб. Викривлена інформація стосувалася участі державних установ в процесі переходу релігійних громад від УПЦ МП до ПЦУ.

На підставі розробленого керівниками злочинної організації сценарію, члени агентурної мережі відзняли псевдодокументальний фільм під назвою “Пустые церкви Украины”: что происходит с захваченными храмами УПЦ” та опублікували на підконтрольних Youtube-платформах.

Встановлено, що розробка фільму проводилася відповідно до отриманих з РФ методичних рекомендацій. Ці “вказівки” визначали порядок дій функціонерів, містили прописані шаблони висловлювань публічних осіб, інформаційні ресурси, які повинні використовуватися під час проведення підривної діяльності.

Окрім цього, “методички” визначали конкретних державних осіб та інформаційні ресурси, проти яких мали бути направлені фейки. Дезінформацію розповсюджували через десятки підконтрольних каналів у Telegram та YouTube, а також на сторінках у Facebook та офіційних сайтах єпархій УПЦ МП.

Після оприлюднення матеріалів їх “підхоплювали” центральні телеканали та інтернет-видання РФ для поширення ІПСО.

Чотирьом затриманим та ще шести учасникам злочинної організації повідомлено нові підозри за трьома статтями ККУ:

  • ч. 4 ст. 28 (вчинення правопорушення в складі злочинної організації);
  • ч. 3 ст. 161 (розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, вчинене організованою групою);
  • ч.ч. 1, 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України).

Зауважується, що зловмисникам загрожує довічне позбавлення волі.

4 травня румунський політик ультраправих поглядів Джордже Сіміон наголосив, якщо йому вдасться перемогти на президентських виборах, він може повернути на керівну посаду ультраправого Келіна Джорджеску.

Британська компанія Jaguar Land Rover відновила експорт автомобілів до США після місячної паузи, викликаної запровадженням мит адміністрації Дональда Трампа.

Заборону партії “Альтернатива для Німеччини”, кору раніше визнало правоекстремістською Федеральне відомство з охорони конституції (BfV), підтримали б 48% німців, випливає з опублікованого опитування інституту Insa для Bild am Sonntag. Тоді як 37% респондентів виступили б проти такого рішення, ще 15% вагалися з відповіддю.

Європейський комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс заявив, що Іспанія повинна буде збільшити оборонні витрати до 3% ВВП.

Один із найзаможніших людей світу, американський інвестор та мільярдер Воррен Баффетт до кінця 2025 року залишить посаду генерального директора холдингу Berkshire Hathaway, на якій він перебував понад 60 років.