Prada визнала індійське коріння дизайну взуття після звинувачень у культурній апропріації

Джерело: BBC
Італійський бренд одягу Prada заявив, що визнає індійське коріння нової лінії сандалів, представленої в червні на Тижні моди в Мілані, після звинувачень в культурній апропріації.
Сандалі, які Prada презентувала на Тижні моди в Мілані, мали плетений візерунок з відкритим носком. Взуття нагадувало традиційні сандалі “Колхапурі”, що виготовляються в індійських штатах Махараштра та Карнатака. Названі на честь міста, де їх виготовляють, “Колхапурі” сягають корінням у XII століття. У 2019 році уряд Індії надав їм географічне зазначення, яке засвідчує походження товару з певного регіону чи місця та вважається знаком автентичності.

Фото: Nitin Nagarkar/BBC
Prada описала сандалі як “шкіряне взуття”, не згадавши про їхнє індійське походження, що викликало негативну реакцію та звинувачення у культурній апропріації в Індії.
У відповідь на це компанія визнала, що сандалі натхненні традиційним індійським взуттям. Речник Prada заявив, що компанія “завжди шанувала майстерність, спадщину та дизайнерські традиції” та підтримує зв’язок з Торгово-промисловою та сільськогосподарською палатою штату Махараштра з цього питання.
Після суперечки ремісники в Колхапурі заявили, що засмучені тим, що Prada використала дизайн без належного визнання. В Індії сандалі ручної роботи коштують кілька сотень рупій, але заявлена преміальна ціна Prada викликала хвилю критики. Більшість сандалій Prada коштують від $800 до $1400. Торгово-промислова палата Махараштри вирішила запатентувати сандалі “Колхапурі”, щоб уникнути будь-яких порушень у майбутньому.
- Будинок моди Prada спільно з космічною компанією Axiom Space представив дизайн скафандрів для майбутньої місії NASA Artemis III на Місяць. Скафандри, виконані переважно в білому кольорі, мають обрізаний торс і сірі вставки на ліктях та колінах.
Уповноважена із захисту державної мови Олена Івановська наголосила, що публічне виконання пісень російською мовою в Україні потребує чіткого законодавчого врегулювання, оскільки нині закон не містить відповідної заборони.
Німецький автовиробник Audi 28 липня знизив річний фінансовий прогноз. Причиною стали вищі імпортні мита та триваючі витрати на реструктуризацію.
Російський Тихоокеанський флот у межах навчань “Июльский шторм” провів тренування з оборони ключових пунктів базування кораблів у Приморському та Камчатському краях.
Єврокомісія звинуватила китайського гіганта онлайн-торгівлі Temu у порушенні цифрового законодавства ЄС. Перевірка платформи виявила, що Temu не виконує вимог Акту про цифрові послуги (DSA), зокрема – не контролює продаж небезпечних і потенційно незаконних товарів.
Американські вчені з Університету штату Пенсильванія розробили простий тест, схожий на тест на вагітність, який може виявити ендометріоз у менструальній крові всього за 10 хвилин. Якщо технологію доопрацюють і запустять у виробництво, це може стати проривом у діагностиці захворювання, на яку нині витрачають роки.