Правляча партія Грузії хоче переписати конституцію для «мирного возз’єднання територій»

Джерело: Новости-Грузия

Правляча партія “Грузинська мрія” заявила про намір внести зміни до конституції з метою “мирного відновлення територіальної цілісності”. Однак опозиція стурбована тим, що це може бути пов’язано з таємними переговорами з Росією.

“Грузинська мрія” планує внести зміни до конституції для буцімто мирного відновлення територіальної цілісності та адаптації системи управління країною до нових реалій.

“Оскільки події навколо Грузії відбуваються дуже динамічно, ми повинні бути готовими до такої ситуації в будь-який момент. З огляду на антидержавні підходи опозиції, можна з упевненістю сказати, що вони будуть виконувати зовнішнє завдання і обов’язково виступатимуть проти конституційних змін, необхідних для відновлення територіальної цілісності. Відповідно, “Грузинська мрія” потребує конституційної більшості, щоб у разі необхідності ніхто не міг перешкоджати необхідним конституційним змінам”, – заявила партія.

Цей пункт викликав рішучий протест з боку опозиції, яка припустила, що в ньому можуть бути натяки на таємні переговори з Москвою та можливі поступки.

Ввечері 22 липня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов закликав українців “вирішувати внутрішні суперечності шляхом відкритого діалогу для досягнення єдиної спільної мети”.

Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.

Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.

Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.