Правозахисники і родичі українських полонених медиків вимагають їхнього звільнення з російського полону

Повідомляють у Центрі громадянських свобод
Понад 500 українських медичних працівників зараз перебувають у примусовому утриманні в Росії. Серед них є як цивільні, так і військові медики.
27 липня, у День медичного працівника, Центр громадянських свобод спільно з громадською організацією “Військові медики України” запустили масштабну інформаційну та адвокаційну кампанію з метою захисту прав ув’язнених медичних фахівців внаслідок повномасштабної війни Росії в Україні.
Згідно з Міжнародним гуманітарним правом, принижування гідності військовополонених, їх катування та знущання – під забороною.
“До нас ставилися, як до собак. Не можна було до нас торкатися чи підходити. Зазвичай, в таких умовах вилазять усі хронічні хвороби, й у кожного вони різні. Медичних препаратів постійно не вистачало. А коли наші ліки закінчилися, нас уже зовсім не було чим лікувати”, — згадує про дні у полоні військова медикиня Марʼяна Мамонова.
Російські військові продовжують порушувати міжнародне гуманітарне право стосовно медичних працівників, які перебувають у полоні.
“Медики покликані рятувати життя і полегшувати страждання, натомість їх карають за те, що вони до останнього виконували свій професійний обовʼязок”, – зазначено в повідомленні.
Центр громадянських свобод закликає міжнародні медичні установи та організації підвищити тиск на Росію для збереження життя медичних працівників до їх звільнення з полону.
“Також ми закликаємо до солідарності усіх українських та іноземних медичних працівників і просимо поширити цю інформацію з закликом до відповідних інституцій і тегаючи їх у соцмережах. Текст поста українською та англійською, ілюстрації, список інституцій і тегів окремо додаємо”, – вказали в Центрі громадянських свобод.
Ця інформаційно-захисна кампанія проводиться в рамках ініціативи Центру громадянських свобод Prisoners Voice, спрямованої на звільнення всіх цивільних ув’язнених, військовополонених та політичних ув’язнених, які опинилися у полоні внаслідок російсько-української війни з 2014 року.
- 7 серпня з російського полону вдалося повернути ще 22 українських воїнів.
- Справа не у «зраді», а в банальному «байдуже» та «лінь», ну і приправлено це «корупцією» – бойова медикиня Катерина Галушка про проблеми із аптечками для військових.
- Одноразову фінансову допомогу від Фонду Шептицького у розмірі 10 тисяч злотих (приблизно 90 тисяч гривень) отримають ще 22 звільнені з полону українки.
- Тисячі цивільних українців утримуються в мережі формальних і неофіційних в’язниць по всій Росії та на окупованих нею територіях, де вони зазнають тортур, психологічного насильства і навіть використовуються як робоча сила. Згідно з документом, отриманим журналістами, РФ планує побудувати ще десятки в’язниць.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.