Представник США назвала декілька деталей щодо реформ, необхідних Україні для вступу в НАТО
Джерело: CNN
У середу, 12 липня, офіційний представник США надала деякі подробиці щодо реформ, які, на думку Сполучених Штатів, є необхідними для вступу України в НАТО.
“Для приєднання Україні все ще потрібно провести низку реформ”, — сказала журналістам старший директор Ради національної безпеки з питань Європи Аманда Слот.
“Ми визнаємо, що Україна вже досягла значного прогресу в плані реформ… Але, як сказав і президент [Джо Байден], і як чітко зазначено в комюніке, Україні все ще існує потреба в подальших демократичних реформах і реформах у секторі безпеки. Президент чітко сказав, що ми вважаємо, що Україна може цього досягти. Але це все ще буде вимогою для приєднання України”.
Аманда Слот назвала комюніке “сильним, позитивним повідомленням, яке підтверджує, що Україна стане членом альянсу”, зазначивши, що План дій щодо членства (ПДЧ) більше не потрібен для приєднання України.
Але, за її словами, існує “серія реформ у сфері управління та безпеки”, над якою Вашингтон працює з Києвом і з НАТО в цілому.
Знову наполягаючи на будь-якому конкретному прикладі реформ, яких шукає Альянс, вона сказала, що США беруть на себе лідерство від України.
“Як ми бачили під час обговорення комюніке, все, що виходить з альянсу, залишається консенсусним рішенням, як я вже сказала щодо річної національної програми, частина цього полягає в тому, щоб Україна визначила реформи та прогрес, який вона планує досягти і речі, які вона планує вирішити”, – сказала Аманда Слот.
- Президент України Володимир Зеленський вранці 12 липня прибув на саміт НАТО у Вільнюсі. У межах зустрічі відбудеться інавгураційне засідання Ради Україна-НАТО.
- Президент Володимир Зеленський повідомив, що 12 липня у Вільнюсі продовжиться робота саміту та анонсував низку зустрічей зі світовими лідерами.
- 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
- Українська влада сподівається, що на саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте, країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.
Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.
Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.
Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.
Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.