Представники Міноборони та ЄС обговорили довгострокові гарантії безпеки для України

Джерело: Міноборони
Представники Європейської служби зовнішніх справ прибули до Києва, щоб розпочати від імені Верховного представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля консультації стосовно пакету гарантій безпеки для України.
Напрямки довгострокової допомоги ЄС представив Чарльз Фріз – заступник генерального секретаря з питань спільної політики безпеки і оборони Європейської служби зовнішніх справ – під час переговорів з українською делегацією на чолі із заступником міністра оборони України Юрієм Джигирем.
Пакет для України включає дев’ять пріоритетів майбутніх безпекових зобов’язань з боку Євросоюзу для України:
- допомогу військовою технікою і обладнанням;
- навчання українських військових;
- співпрацю з українською оборонною промисловістю;
- протистояння кібер- та гібридним загрозам;
- допомогу в розмінуванні;
- реалізацію реформ, пов’язаних з процесом вступу до ЄС;
- посилення здатності контролювати запаси зброї
- підтримку зусиль з ядерної безпеки;
- обмін розвідданими, зокрема супутниковими знімками.
Чарльз Фріз наголосив, що ЄС “намагається забезпечувати надання допомоги Україні настільки швидко, наскільки це потрібно”.
Довідково. Європейська служба зовнішніх справ – орган ЄС, що виконує обов’язки Міністерства закордонних справ та дипломатичного корпусу на рівні Європейського Союзу.
- 19 жовтня Україна розпочала перший раунд переговорів із Францією стосовно укладення двосторонньої угоди про гарантії безпеки. Наразі сторони узгодили порядок координації стосовно питання безпекових гарантій на найближчий час.
- Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Північна Македонія приєдналась до декларації “Великої сімки” щодо підтримки гарантій безпеки для України.
- Прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш зазначив, що країна приєдналася до декларації “Великої сімки” про підтримку України.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.