Прем’єр-міністерку Естонії закликають піти у відставку через зв’язки її чоловіка з Росією
Джерело: Reuters
Прем’єр-міністерку Естонії Каю Каллас закликають піти у відставку через те, що її чоловік частково володіє компанією, яка продовжує свою діяльність у Росії.
Естонська громадська телерадіомовна компанія ERR повідомила цього тижня, що компанія Stark Logistics, в якій чоловік Каллас – Арво Галлік – володіє 25% акцій, постачає фабрику аерозольних контейнерів у Росії.
Естонська щоденна газета Eesti Paevaleht повідомляє, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну компанія заробила 1,5 мільйона євро, обслуговуючи російську фабрику.
Президент Естонії Алар Каріс і лідер соціал-демократів закликали прем’єр-міністерку надати детальне пояснення.
Каллас повідомила журналістам, що, хоча вона не має детальної інформації про бізнес свого чоловіка, вона була задоволена його відповіддю, що компанія лише допомагає іншій компанії, чия діяльність у Росії згортається.
“У чому я абсолютно впевнена, це те, що компанії мого чоловіка не займаються жодною аморальною діяльністю. Вони навіть не купують пальне в Росії, щоб не залишити в ній жодного євро чи монети”, – сказала Каллас.
Дві великі естонські газети закликали її залишити посаду, а згідно з двома опитуваннями громадської думки, більшість респондентів вважають, що вона повинна піти у відставку.
Кая Каллас сказала, що не вважає, що компанії її чоловіка зробили щось погане, тоді як сам її чоловік заявив, що продає свою частку в цій компанії.
“Ми (компанія) кілька разів обговорювали питання транспортування для нашого клієнта (в Росії) і вважали, що робимо правильно, допомагаємо потрібним людям і рятуємо хорошу естонську компанію, інакше ми не могли б зробити це”, – цитує ERR заяву Галліка.
Раніше Каллас закликала європейський бізнес розірвати зв’язки з Росією та є головним критиком країни-агресора в Європейському Союзі та НАТО.
- Прем’єрка Естонії Кая Каллас заявила, що рішення саміту НАТО про запрошення Україні приєднатися до Альянсу після “виконання умов” – це “стільки, скільки НАТО може нині їй запропонувати”.
- Очільники урядів Литви, Естонії та Латвії приєдналися до декларації країн “Великої сімки” щодо надання безпекових гарантій для України.
- 10 серпня уряд Естонії на засіданні Кабміну підтримав пропозицію міністра оборони Ханно Певкура про відправлення в Україну 150 одиниць стрілецької зброї та боєприпасів до неї.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.