Прем’єр-міністр Індії погодився взяти участь у саміті БРІКС – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відвідає Південно-Африканську Республіку у межах саміту БРІКС, запланованого на цей місяць.

Як розповіли у виданні, посилаючись на заяву індійського уряду, Моді провів розмову з президентом ПАР Сирілом Рамафосою і прийняв запрошення відвідати Йоганнесбург для участі в саміті лідерів Бразилії, Індії, Китаю, Південної Африки та Росії.

Раніше були припущення, що Моді може відмовитися від поїздки на саміт БРІКС. За даними джерел видання, Індія не хоче, щоб Моді проводив переговори з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, оскільки прикордонна суперечка все ще залишається невирішеною.

Група БРІКС, яка представляє понад 42% населення планети, ймовірно, зробить заяву про розширення під час зустрічі 22-24 серпня.

Зазначено, що Китай та РФ прагнуть обговорити на саміті розширення БРІКС, в той час, як Індія має застереження щодо цієї ідеї. Зокрема, Індія та Бразилія хочуть, щоб перед розширенням групи були сформульовані керівні принципи.

Один з індійських урядовців зауважив, що в країні зростає дискомфорт від членства в таких угрупованнях, як БРІКС і ШОС, де домінує Китай, особливо в той час, коли Індія все більше зближується зі Сполученими Штатами та іншими західними державами.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

У Харківській області затримано інформатора російського ГРУ, який передавав ворогу дані щодо оборони Вовчанська.

Поліція Лос-Анджелеса повідомила, що почала розслідування смерті зірки серіалу “Друзі” Метью Перрі. 

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре заявив, що країна визнає палестинську державу. Очікується, що сьогодні про визнання Палестини повідомлять також Іспанія та Ірландія.

США стверджують, що минулого тижня Росія запустила супутник, який, на їх думку, “імовірно здатний атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті”.