Прем’єр-міністр Індії вперше відвідає Москву з початку повномасштабної війни

Джерело: The Tribune

8 липня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, ймовірно, здійснить одноденну подорож до Росії. Це стане першим візитом глави уряду до Москви з початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.

Раніше Моді відвідував Росію у 2019 році, тоді він приїжджав до Владивостока. Тоді як столицю РФ прем’єр Індії востаннє відвідував у 2015 році.

Моді відвідає Росію після того, як очолив уряд втретє. Однак, його партія не змогла отримати більшість у новому складі парламенту. Згідно з підсумками виборів політична сила втратила 62 місця, тож загальна кількість скоротилася до 240, що є найгіршим результатом за 15 років.

Зауважується, що з початку війни, продаж російської сирої нафти чутливій до цін Індії був настільки значним, що Росія замінила Саудівську Аравію як найбільше джерело нафти у світі.

Зокрема у квітні імпорт російської нафти в Індію зріс до дев’ятимісячного максимуму, відновившись після зупинення через санкції. Зростання імпорту відбулося завдяки постачанню танкерами найбільшої російської судноплавної компанії “Совкомфлот”, які не були підсанкційними.

Разом з тим, федеральна поліція Індії повідомила, що чотирьох осіб, пов’язаних з мережею торговців особами, заарештували за те, що вони заманювали молодих людей до Росії обіцянкою прибуткової роботи або вступу до університету, а насправді намагались змусити їх воювати проти України.

Індія відмовилася критикувати російське вторгнення в Україну, стверджуючи, що всі вторгнення та війни неприпустимі. Країна також відмовилася підписати комюніке, видане наприкінці Глобального саміту у Швейцарії.

Тим часом зв’язки між Росією та Китаєм зростають, факт, що фіксує пильне око Нью-Делі. 

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Сьогодні, 14 липня, близько 16:25 ворог здійснив атаку на місто Мирноград Донецької області. Є жертви.