Прем’єр-міністр Угорщини закликав до домовленостей з Путіним і відкидає членство України в НАТО

Джерело: Bloomberg

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вважає, що Захід повинен укласти “угоду” з президентом Росії Володимиром Путіним щодо безпеки України, яка не повинна включати ні повернення Криму, ані членство України в НАТО.

“Ми повинні укласти угоду з росіянами щодо нової архітектури безпеки, щоб забезпечити безпеку та суверенітет для України, але не членство в НАТО”, – сказав Орбан.

Він заявив, що повернення Криму, який Росія анексувала у 2014 році, є “абсолютно нереалістичним”. 

Орбан також сказав, що найкращим шансом для миру є повернення колишнього президента США Дональда Трампа до влади та припинення військової підтримки України.

Раніше Орбан намагався заблокувати допомогу ЄС, відмовлявся постачати зброю Україні та неодноразово заявляв, що контрнаступ ЗСУ приречений на провал.

Уряд Угорщини розірвав угоди з Росією щодо енергетики, забезпечення постачання газу та продовження будівництва атомної електростанції під керівництвом Росії через застереження деяких союзників ЄС і НАТО.

Сполучені Штати Америки створюють для Збройних Сил України нову ракето-бомбу в межах програми ERAM. Хоча більшість деталей програми засекречені, відомо, що дальність дії зброї становитиме 463 км.

Союзники вважають, що розміщення в Україні 200 тисяч західних миротворців, до чого закликав президент Володимир Зеленський у Давосі, не є реалістичним сценарієм. Це “набагато більше, ніж кількість солдатів, котрі брали участь у висадці союзників у Нормандії під час Другої світової війни”, пише видання.

Колишній радник Офісу президента Олексій Арестович обурив мережу черговим дописом. Цього разу він прокоментував відео розстрілу російськими військовими беззбройних українських полонених, котрі, за його словами “повзали на колінах”. На тлі шквалу критики навіть серед шанувальників, неочікувану підтримку Арестович знайшов в особі народної обраниці Мар’яни Безуглої, котра “погодилася” з його висловлюваннями.

Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків. 

Генсек НАТО Марк Рютте закликав США продовжувати постачати озброєння Україні, своєю чергою, Європа готова оплатити витрати.