Президент Бразилії заявив, що Путіна не заарештують під час саміту G20 у Ріо-де-Жанейро

Джерело: Reuters

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив, що правоохоронні органи його країни не заарештують російського диктатора Володимира Путіна, якщо він наступного року приїде на саміт G20 у Ріо-де-Жанейро.

Як розповіли у виданні, Лула запевнив, що надішле Путіну запрошення на майбутній захід, та додав, що планує особисто відвідати зустріч лідерів блоку країн, що розвиваються, БРІКС, яка має відбутися в Росії.

“Я вважаю, що Путін може легко приїхати до Бразилії. Можу вам сказати, що якщо я буду президентом Бразилії, а він приїде до Бразилії, його нізащо не заарештують”, – наголосив Лула.

Наступний саміт G20 відбудеться в Ріо-де-Жанейро в листопаді 2024 року.

ДОВІДКОВО. 17 березня досудова палата Міжнародного кримінального суду у Гаазі видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України. Ще один ордер на арешт видано стосовно уповноваженої з прав дитини при президентові Росії Марії Львової-Бєлової за тим самим звинуваченням.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.