Президент Італії закликав Сі Цзіньпіна використати свій вплив на РФ для припинення війни

Джерело: Euractive

Нещодавня поїздка президента Італії Серджіо Маттарелли до Китаю стала ключовим моментом у китайсько-італійських відносинах, коли глава країни закликав свого китайського колегу Сі Цзіньпіна використати вплив своєї країни, щоб допомогти покласти край глобальним конфліктам, акцентувавши, що відкриті ринки є “протиотрутою від війни”.

Маттарелла закликав Сі використати вплив Китаю для встановлення миру в Україні та на Близькому Сході.

Китай є одним із ключових гравців у міжнародних справах, – наголосив італійський лідер.

Зокрема, він закликав Пекін підтримати припинення “жорстокої агресії Росії проти незалежності та територіальної цілісності України, що є першим кроком до досягнення справедливого миру на основі принципів Статуту ООН”.

Президент Італії також порушив питання кризи на Близькому Сході, закликавши зупинити “неприйнятне насильство”. Маттарелла висловив сподівання, що “Китай приєднається до заклику до стриманості серед регіональних гравців і сприятиме досягненню рішення про створення двох держав між Ізраїлем та Палестиною”.

Поїздка Маттарелла, котра відбулася після візиту прем’єр-міністерки Джорджії Мелоні в липні, ознаменувала відновлення відносин після нещодавньої напруженості через вихід Італії з китайської ініціативи “Один пояс, один шлях”.

Читайте також: Європа знехтувала ініціативою Китаю «Один пояс, один шлях» через дружбу Сі та Путіна

13 листопада російські війська спробували прорвати українську оборону на Куп’янському напрямку, використовуючи чотири хвилі штурмових груп та близько 15 одиниць техніки. Українські захисники відбили атаку, знищивши бронетехніку ворога та ліквідувавши значну частину особового складу.

Російські окупанти продовжують обстрілювати населені пункти Донецької області. В середу через обстріли загинули двоє мирних жителів, ще сімох — поранено.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон під час переговорів у Парижі провели 20-хвилинну розмову щодо України віч-на-віч, без участі широкої делегації помічників, що вказує на політичну чутливість дискусії.

13 листопада у Бундестазі відбулися дебати за участю канцлера Олафа Шольца. Він пообіцяв поставити питання про довіру уряду у грудні, щоб дострокові вибори до парламенту відбулися “наприкінці лютого”. У зверненні до депутатів канцлер також торкнувся теми України.

Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що обмеження електропостачання для промислових підприємств є тимчасовими заходами, викликаними нештатними ситуаціями на об’єктах генерації. За його словами, масові відключення електроенергії для населення не відновлювались.