Президент Південної Кореї відмовився прийти на перше судове слухання через безпеку

Джерело: Yonhap

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль не планує брати участь у першому судовому засіданні щодо імпічменту, яке заплановане на 14 січня. Причиною стало занепокоєння щодо його особистої безпеки, заявив його адвокат Юн Гап Ген.

Засідання проводитиме Конституційний суд, який цього тижня розпочинає розгляд справи про імпічмент президента. Захист заявляє, що присутність Юна можлива лише після забезпечення належних умов безпеки.

“Оскільки тривають спроби незаконного виконання незаконного та недійсного ордеру на арешт, є занепокоєння особистою безпекою та нещасними випадками”, – зазначив Юн, додавши, що питання безпеки мають бути вирішені до його участі в засіданнях.

Конституційний суд планує провести п’ять слухань у цій справі, перше з яких призначене на 16 січня. Якщо Юн не з’явиться на засідання 14 січня, слухання перенесуть на 16 січня. Надалі процес зможе тривати навіть за його відсутності.

Адвокати президента повідомили, що він готовий особисто представити свою позицію у справі в “відповідний час”.

Ситуація ускладнюється тим, що слідчі намагалися затримати Юна в іншій справі, пов’язаній із його рішенням про короткочасне введення воєнного стану.

Попередня спроба затримання закінчилася безрезультатно через багатогодинне протистояння зі Службою безпеки президента. Минулого тижня суд у Сеулі продовжив ордер на арешт, і очікується, що слідчі спробують затримати Юна повторно.

Що передувало?

Ввечері 3 грудня Юн Сук Йоль запровадив у Південній Кореї воєнний стан під час неочікуваного телевізійного звернення. Тоді він звинуватив опозиційні сили країни у симпатіях до КНДР та “антидержавній діяльності”.

Він пояснив, що опозиційна Демократична партія, яка має більшість у парламенті, пропонувала оголосити імпічмент головним прокурорам та відхилити пропозиції уряду щодо бюджету.

Вже через шість годин президенту довелось скасувати воєнний стан, коли депутати Південної Кореї прорвались до парламенту через військових і проголосували за скасування наказу Юна.

У своєму зверненні з вибаченнями Юн Сук Йоль також заперечив чутки, що запровадить воєнний стан ще раз.

4 грудня опозиційні партії внесли на розгляд парламенту Південної Кореї пропозицію про імпічмент президента країни Юн Сок Йоля.

Згодом стало відомо, що прокуратура Південної Кореї розслідує звинувачення проти президента Юн Сук Йоля у державній зраді та зловживанні владою.  Невдовзі у його офісі провели обшуки.

Президент Юн, якого звинувачують у підбурюванні до повстання, залишається фігурантом кримінальної справи. Йому заборонено залишати країну, хоча поки що він не заарештований і не допитаний. Поліція, яка здійснила обшук в офісі Юна, підтвердила, що мала ордер на слідчі дії, де президент був зазначений як підозрюваний.

14 грудня у Південній Кореї проголосували за імпічмент президенту Юн Сук Йолю.

За міністра національної єдності Олексія Чернишова внесли заставу у повному розмірі — 120 млн гривень. ВАКС призначив цей розмір застави 27 червня у справі про зловживання службовим становищем.

Зупинка постачання Сполученими Штатами, зокрема засобів протиповітряної оборони, безпосередньо вплине на здатність України відбивати дедалі інтенсивніші повітряні удари Росії.

У Росії військовий суд оголосив вирок українському військовослужбовцю Максиму Назаренку, якого звинуватили у скоєнні “терористичного акту” на території Курської області.

У Франції близько 200 людей звинуватили священників елітної католицької школі-інтернату Notre-Dame de Betharram у фізичному та сексуальному насильстві з 1957 по 2004 рік.

Орест Березовський, відомий як митрополит Онуфрій з УПЦ (МП), втратив громадянство України – відповідний указ підписав Президент Володимир Зеленський. Підставою для такого рішення стали дані Служби безпеки України.