Президент Південної Кореї знову почав грати у гольф, готуючись до повернення Трампа

Джерело: CNN

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, готуючись до президенства Дональда Трампа, вперше за вісім років вирішив знову грати у гольф.

Як повідомили в адміністрації південнокорейського лідера, у такий спосіб він готується до “гольф-дипломатії” з новообраним президентом США.

Зазначається, що Юн Сук Йоль зробив це за порадою свого оточення. При цьому в адміністрації не повідомили, коли раніше він займався гольфом.

Гра у гольф – це надійний шлях до Трампа. Зрештою, завдяки своїм полям для гольфу та клубам він отримує мільйонні прибутки. Під час свого першого року президентства, у 2017 році, Трамп відвідав більше полів для гольфу, ніж будь-хто з його попередників.

Вихідні дні він проводив на своїх полях у Флориді, Нью-Джерсі та Вірджинії, іноді беручи з собою законодавців чи керівників підприємств.

За час свого президентства у 2017-2021 роках Трамп кілька разів зустрічався з тодішнім президентом Південної Кореї Мін Чже Іном. Тоді гра у гольф теж фігурувала у зустрічах. Зокрема під час візиту до Південної Кореї у 2017 році Трамп назвав корейських гольфістів “одними з найкращих на Землі” та вихваляв любов Південної Кореї до гольфу.

Водночас у межах свого першого президентства Трамп також зустрічався з лідером КНДР Кім Чен Ином. Зараз у США росте тривога щодо північнокорейського лідера, насамперед після того, як перемовини Трампа з Кімом не досягли жодної згоди, що стало образою для лідера КНДР.

Натомість Південна Корея, де у 2022 році до влади прийшов Юн Сук Йоль, показало себе надійним партнером Сполучених Штатів щодо стримання КНДР. Відтак навряд чи Сеул заохочуватиме Трампа до нової зустрічі з Кім Чен Ином, якщо не буде чіткого плану щодо ядерного роззброєння КНДР.

Разом з тим, КНДР посилила зв’язки з Росією, надаючи РФ боєприпаси та військових для продовження війни проти України, що викликало тривогу у всього західного світу.

Ще одна проблема для Південної Кореї – майбутнє 28 500 американських військових на її території.

Прихильники розміщення військ у Південній Кореї стверджують, що завдяки цьому зв’язки Сеула та Вашингтона зміцнюються, і що військова присутність США стримує КНДР від нападу на сусіда.

Однак Трамп давно ставив під сумнів ці зобов’язання США, заявляючи, що Південна Корея платить недостатньо за американських солдатів.

У жовтні країни підписали новий 5-річний контракт про спільне фінансування американських військ у Південній Кореї.

Державна прикордонна служба оприлюднила відео знищення російської ракети Х-101 у небі над Київщиною.

Партизанський рух “АТЕШ” розвідав місце розташування російського ракетно-гарматного комплексу “Панцир С-1”, котрий, ймовірно, прикриває ключові об’єкти у тимчасово окупованому Севастополі.

В Одесі внаслідок російської атаки по Приморському району кількість постраждалих зросла до понад 50 осіб. Під час ворожого обстрілу загинули десять осіб.

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук високо оцінив нещодавню пропозицію озвучену заступницею міністра закордонних справ Ізраїлю Шарен Хаскель передати Україні будь-яку зброю російського виробництва, захоплену ЦАХАЛ у Лівані, Секторі Гази або на Західному березі. 

Адміністрація США дозволила використовувати ракети дальністю до 300 км для ударів по території РФ, це обговорювалося на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, заявив Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.