Президент Угорщини підписав документ про вступ Швеції до НАТО

Джерело: Reuters

5 березня президент Угорщини Тамаш Шуйок підписав ратифікацію вступу Швеції до військового блоку НАТО, відкривши шлях для країни стати 32-м членом Альянсу найближчими днями.

Стокгольм відмовився від політики позаблоковості заради більшої безпеки в межах Організації Північноатлантичного договору після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році.

Це надзвичайно важливо, і я сподіваюся, що тепер ми станемо членами, і це буде не питання тижнів, а питання днів, – заявив міністр оборони Швеції Пал Йонсон. – Це буде добре для Швеції і це буде добре для НАТО. Це буде добре для стабільності в усьому євроатлантичному регіоні, щоб Швеція могла стати повноправним членом НАТО.

Більшість країн НАТО схвалили заявку Швеції швидко після її подання в травні 2022 року, але Туреччина та Угорщина затримали процес, незадоволені сприйняттям Швецією курдських сепаратистів і критикою уряду Угорщини.

Приєднання Фінляндії минулого року, а незабаром і Швеції, яка не перебувала у стані війни з 1814 року, є найзначнішим розширенням НАТО відтоді, як блок прийняв членів зі Східної Європи після розпаду Радянського Союзу в 1991 році.

Приєднання є ударом для президента РФ Володимира Путіна, і РФ тепер зіштовхується з майже безперервним ланцюгом членів НАТО на її заході.

2 березня спікер парламенту Угорщини Шандор Лежак підписав ратифікацію вступу Швеції до НАТО та переслав закон до офісу президента для оприлюднення.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту проголосувати у другому читанні за законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. 

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.