Президент змінив склад Ставки Верховного Головнокомандувача

Джерело: сайт Офісу президента

21 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про зміни у складі Ставки Верховного Головнокомандувача.

Текст указу опублікували на сайті глави держави.

Джерело: Офіс президент

Своїм указом глава держави затвердив у персональному складі Ставки начальника Генерального Штабу Збройних Сил України Анатолія Баргилевича та командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександра Павлюка.

Водночас вивіз зі складу генерал-майора Максима Миргородського, котрий раніше перебував на посаді командувача Десантно-штурмових військ.

Зазначається, що указ набирає чинності з дня його опублікування.

Зауважимо, 12 лютого, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський поінформував, що провів перше засідання Ставки Верховного Головнокомандувача за участі нових військових командувачів. Сторони обговорили питання фронту і захисту прифронтових регіонів, людей та критичної інфраструктури від російських повітряних атак.

Довідка. Ставка Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України – це надзвичайний орган найвищого військового керівництва України, який у період реальної війни-агресії здійснює стратегічне управління Збройними силами України та іншими військовими формуваннями держави. Робочим органом є Генеральний штаб Збройних сил України.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про утворення Ставки Верховного Головнокомандувача 25 лютого 2022 року.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.