Зеленський провів першу Ставку в оновленому складі

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

12 лютого, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський поінформував, що провів перше засідання Ставки Верховного Головнокомандувача за участі нових військових командувачів. Сторони обговорили питання фронту і захисту прифронтових регіонів, людей та критичної інфраструктури від російських повітряних атак.

Головком Олександр Сирський, начальник Генштабу Анатолій Баргилевич – разом із командувачами за напрямками. Доповіли щодо ситуації на фронті. Куп’янський напрямок, Лиманський, Бахмутський. Звичайно, Авдіївка. Мар’їнський напрямок, Запорізький напрямок. Окрема доповідь щодо наших дій на півдні, зокрема в Херсонській області.

Зеленський зазначив, що під час засідання обговорили детальний звіт щодо захисту критичної інфраструктури – енергетики, об’єктів теплопостачання, водопостачання, — усього того, що є незмінною мішенню для російських ракет і дронів.

Він зауважив, аби додати більше захисту, влада посилює спроможності мобільним вогневим групам. Також збільшують й кількість таких груп. За словами Зеленського, ці групи є однією з основ нашого захисту від російського терору. Президент також висловив вдячність усім, хто служить у мобільних вогневих групах, тренує їх і допомагає.

Окрім цього, на Ставці заслухали доповідь про забезпечення наших підрозділів снарядами, дронами та системами РЕБ.

Кожен в Україні, хто може виробляти ефективні системи радіоелектронної боротьби, заслуговує на повне державне сприяння на всіх рівнях: і на центральному – від уряду, і в кожному регіоні, де є такий потенціал. Я вдячний усім представникам, зокрема, місцевої влади та кожному українському підприємцю, усім українським розробникам, які розвивають таке виробництво – системи РЕБ, – заявив глава держави.

Довідка. Ставка Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України – це надзвичайний орган найвищого військового керівництва України, який у період реальної війни-агресії здійснює стратегічне управління Збройними силами України та іншими військовими формуваннями держави. Робочим органом є Генеральний штаб Збройних сил України.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про утворення Ставки Верховного Головнокомандувача 25 лютого 2022 року.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

У межах саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-привітання учасників конференції “BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2024” заявив, що 90% всієї української агропродукції експортується морем.