Президента просять дозволити бронювання адвокатів, державних та приватних виконавців

Джерело: текст петиції

У петиції, розміщеній на сайті президента, главу Української держави закликали дозволити бронювання адвокатів, працівників безоплатної правової допомоги, державних та приватних виконавців, надання відстрочки та бронювання на період мобілізації органам та особам, котрі здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів. Інакше, зауважив автор петиції, мобілізація цих категорій “матиме руйнівні наслідки для всієї системи професійної правничої допомоги та примусового виконання рішень”.

Джерело: petition.president.gov.ua

Автор петиції Сергій Сахаров зауважив, що Конституція України встановила право кожного на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура, незалежність якої гарантується та працівники безоплатної правової допомоги. Поряд з іншими державними органами і установами системи правосуддя цілком закономірно та необхідно включити органи та осіб, які здійснюють виконання судових рішень і рішень інших органів.

Зауважується, що виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення. Законодавством передбачене бронювання суддів, прокурорів, працівників органів досудового розслідування та правоохоронних органів, осіб, які працюють в судах, інших державних органах та установах системи правосуддя. Водночас, адвокати, які також входять до системи правосуддя, не є такими, що підлягають бронюванню.

Сахаров переконаний, що неврахування інституту адвокатури, працівників безоплатної правової допомоги, державних та приватних виконавців у системі органів та установ правосуддя заподіює значну шкоду соціальній сфері, оскільки призводить до руйнації системи соціального захисту населення в частині надання правничої допомоги та примусового виконання рішень незахищеним верствам населення та іншим громадянам, зокрема, військовослужбовцям.

Також автор наголосив, що примусове виконання судових рішень є завершальною і невіддільною стадією правосуддя, і будь-яке ухвалене судом рішення без його фактичного виконання не має належної державної ваги. Саме на стадії примусового виконання рішень відбувається реальне відновлення порушених прав як фізичних, так і юридичних осіб, або ж компенсація понесеної шкоди чи збитків.

За словами автора петиції, мобілізація адвокатів, працівників безоплатної правової допомоги, державних та приватних виконавців “матиме руйнівні наслідки для всієї системи професійної правничої допомоги та примусового виконання рішень”. Також він зазначив, що може відбутися значне порушення законних прав та інтересів сотень тисяч громадян та юридичних осіб.

З огляду на це, вважаю за необхідне внести адвокатів, працівників безоплатної правової допомоги, державних та приватних виконавців до переліку осіб, які мають право отримати відстрочку та бронювання на період мобілізації, — резюмував Сахаров.

На час публікації новини, петиція вже набрала 6 739 голосів з 25 тисяч необхідних.

  • Профільний комітет Верховної Ради України не підтримав правку до законопроєкту про мобілізацію щодо того, що від мобілізації пропонувалось бронювати чоловіків із зарплатнею понад 35 000 гривень.
  • Міністерство культури та інформаційної політики України підтвердило статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період для телеканалів, які беруть участь у телемарафоні “Єдині новини”. Це передбачає отримання статусу для бронювання від мобілізації.
  • Український уряд автоматично продовжив на три місяці відстрочки від мобілізації тим працівникам, які отримали “бронь” від Мінекономіки.

Воронезька авіабаза Мальшево на півдні РФ у 160 км від кордону з Україною, може бути найважливішою та найбільш вразливою ціллю в Росії. Однак, поки що українські Сили оборони не отримали дозвіл на використання американського озброєння для знищення російських Су-34 на цій авіабазі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 30 червня. За добу відбулося 124 бойових зіткнення. Найгарячішим напрямком протягом дня залишався Покровський.

Народна депутатка Мар’яна Безугла заявила, що вирішила подати  заяву в Державне бюро розслідувань щодо порушення Головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським статті 351 Кримінального кодексу України, а саме “перешкоджання діяльності народного депутата України”.

30 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8340 росіян та знищили 1243 одиниці озброєння та військової техніки.

30 червня в Одесі п’ятьох відпочивальників віднесло хвилями у відкрите море. Рятувальники звернулися по допомогу до ВМС ЗСУ.