Президенту Південної Кореї заборонили залишати країну через розслідування

Джерело: The Korea Times

Президенту Південної Кореї Юн Сук Йолю заборонили виїжджати за межі країни. Це рішення ухвалили на вимогу слідчих органів, які розслідують його можливу причетність до неконституційного введення короткочасного воєнного стану.

Заборона на виїзд пов’язана із підозрами у державній зраді та зловживанні владою. Головний прокурор Управління з розслідування корупції для високопосадовців доручив звернутися до Міністерства юстиції із запитом на обмеження пересування президента, яке вже набрало чинності. Слідчі органи заявляють, що такі заходи вживаються, щоб уникнути ризику втечі або перешкоджання розслідуванню.

Національне управління розслідувань також розглядає можливість екстреного затримання Юна, якщо вважатиме це необхідним. У разі підтвердження підозр затримання може бути здійснене без ордера, але протягом 48 годин слідчі повинні отримати дозвіл суду.

Паралельно із цим заборону на виїзд вже накладено на чотирьох високопосадовців, які брали участь у підготовці введення воєнного стану. Серед них — колишній міністр оборони, міністр внутрішніх справ та двоє генералів.

Головна опозиційна партія Демократична партія Кореї ініціювала створення спеціального прокурора для розслідування звинувачень проти президента. Водночас деякі експерти закликають виключити прокуратуру із процесу через її можливу упередженість, адже Юн раніше обіймав посаду прокурора.

Опозиція також закликала позбавити президента права командувати збройними силами через побоювання щодо можливого повторного оголошення воєнного стану. Міністерство оборони підтвердило, що Юн продовжує виконувати свої функції головнокомандувача.

Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.

Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.

Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.

Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.

Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.